اخبار

مدیرکل کمیته امداد گیلان خبر داد

پرداخت 155 میلیون تومان زکات توسط مردم شهرستان شفت

کمیته امداد , گیلان , شفت , زکات
مردم نوع‌دوست شهرستان شفت در شش‌ماهه سال جاری 155 میلیون تومان زکات پرداخت کرده‌اند که از مجموع زکات جمع‌آوری‌شده در شهرستان 147 میلیون تومان زکات فطریه بوده است.

مدیرکل کمیته امداد استان گیلان طی سفر به شهرستان شفت و دیدار با امام‌جمعه شهرستان با شرکت در جلسه شورای زکات برخی اقدامات این نهاد را تشریح کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، علیرضا محمدی، مدیرکل کمیته امداد گیلان بابیان اینکه شورای زکات روستا در سراسر استان برای اولین بار توسط گیلان راه‌اندازی شده است گفت: هزار و 75 روستا در قالب شورای زکات در استان فعال هستند و زکات جمع‌آوری‌شده توسط شورای زکات برای رفع مشکلات  نیازمندان همان منطقه هزینه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه مردم نوع‌دوست شهرستان شفت در شش‌ماهه سال جاری 155 میلیون تومان زکات پرداخت کرده‌اند افزود: از مجموع زکات جمع‌آوری‌شده در شهرستان 147 میلیون تومان زکات فطریه بوده است.

محمدی با اشاره به اینکه شهرستان شفت زکات واجب ندارد ادامه داد: زکات مستحبی شهرستان شامل برنج، ماهی، مرغ و مقداری عسل است.

 مدیرکل کمیته امداد گیلان بابیان اینکه طبق برنامه سال 97 جمع‌آوری 680 میلیون تومان زکات در شهرستان شفت در دستور کار این نهاد قرار دارد گفت: زکات جمع‌آوری‌شده برای تأمین جهیزیه نوعروسان، درمان، تحصیلی، احداث مسکن، آزادی زندانیان و کمک‌معیشت نیازمندان هزینه می‌شود.

وی همچنین در دیدار جداگانه با فرماندار شهرستان شفت به بررسی وضعیت خانوارهای نیازمند پرداخت و تأکید کرد: بسیاری از مددجویان کمیته امداد توان انجام کار رادارند اما شرایط ایجاد کسب‌وکار برای آن‌ها فراهم نیست که همه دستگاه‌ها باید در کنار کمیته امداد برای فراهم آوردن شرایط اشتغال این مددجویان تلاش کنند.

 شایسته ذکر است مدیرکل کمیته امداد گیلان در بازدید از کارخانه ریسندگی شهرستان شفت درباره چگونگی اشتغال به کار مددجویان در این کارخانه با مدیرعامل رایزنی کرد و سپس با حضور در روستای پده که یکی از سه روستای پایلوت فقرزدایی در استان است راه‌کارهای محرومیت‌زدایی و حل مشکلات نیازمندان را موردبحث و بررسی قرارداد.

انتهای پیام                                                       

۱۰ مهر ۱۳۹۷ ۱۳:۵۴
کمیته امداد |
تعداد بازدید : ۳۴۱
کد خبر : ۷۲۴

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید