دکمه موبایل منو

جزییات خبر

سه شنبه / ۱۰ مرداد ۱۳۹۶ / ۱۳:۲۸
سرویس : گیلان
کد خبر : ۱۵۵۹۱۹
گزارشگر : ۶۷
در دهه کرامت انجام می‌شود؛

اهداء یک‌میلیارد تومان کمک هزینه خرید جهیزیه به نوعروسان گیلانی

(سه شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۶) ۱۳:۲۸

یک میلیارد و 280 میلیون تومان کمک هزینه خرید جهیزیه و هدیه ازدواج به 752 نفر از مددجویان در آستانه ازدواج در دهه کرامت پرداخت می‌شود .

مدیرکل کمیته امداد استان گیلان در نشست با جمعی از مسئولان استانی ضمن تبیین رویکرد این نهاد بر لزوم  تعامل گسترده‌تر سازمان‌ها و نهادها با کمیته امدادتاکید کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ علیرضا محمدی، مدیرکل کمیته امداد استان گیلان با بیان اینکه هم اکنون 106 هزار خانوار در گیلان تحت حمایت این نهاد هستند ، گفت : بحث سالمندی گیلان ، کبود زمین کشاورزی، بیماری‌های شایع از جمله دلایلی است که باعث شده گیلان رتبه بالایی در کشور از نظر جامعه مددجویی داشته باشد.

وی با اشاره به منویات مقام معظم رهبری که مبنی بر اینکه« قوای سه گانه باید پشتیبان کمیته امداد باشند » افزود : این نهاد به تنهایی قادر به حل همه مشکلات نیازمندان نیست و همه مسئولان باید در این راه یاری رسان کمیته امداد باشند.

محمدی به رویکرد توانمندسازی خانواده ها اشاره کرد و گفت : یکی از رویکردهای مهم در توانمندسازی ، پرداخت وام های هدفمند به مددجویان است که با شناسایی استعدادها و توانمندی های آنها ، تسهیلات اشتغال‌زایی پرداخت و زمینه ایجاد اشتغال برای آنان فراهم می شود.

مدیرکل کمیته امداد استان گیلان اختصاص 220 میلیارد ریال اعتبار از سوی رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور برای ساخت 500 واحد و تعمیر هزار و 500 واحد مسکونی ، تامین جهیزیه برای نوعروسان تحت حمایت و پرداخت 80 میلیارد ریال برای معوقات بانکی مسکن روستایی مددجویان را از اقدامات مؤثر در مسیر خدمت رسانی به محرومان عنوان کرد.

محمدی همچنین از اهداء یک میلیارد و 280 میلیون تومان کمک هزینه خرید جهیزیه و هدیه ازدواج به 752 نفر از نوعروسان و نودامادها و ازدواج مجدد زنان تحت حمایت گیلان خبر داد و گفت : 99 نفر از نوعروسان تحت حمایت هم اکنون در نوبت دریافت کمک هزینه خرید جهیزیه هستند که امیدواریم با کمک مسئولان و خیران تا پایان امسال راهی خانه بخت شوند.

 غلامعلی جعفر زاده ، یکی از نمایندگان مردم رشت در مجلس شورای اسلامی نیزبا با تاکید بر اینکه رعایت عدالت ، حل مشکلات شهرستانی و رفع نیازهای محرومان ایجاب می کند تا تعاملات برون سازمانی با جدیت بیشتری دنبال شود ، گفت : هر چه مسئولان در جریان ظرفیت های استان به ویژه نیازهای  مناطق محروم قرار بگیرند وظایفشان را به نحو شایسته تری انجام خواهند داد .

وی با بیان اینکه کمیته امداد فارغ از همه نگاه های سیاسی و  جناحی توانسته تعامل خوب و اثرگذاری با مجلس شورای اسلامی داشته باشد ، افزود : یکی از ویژگی های منحصر به فرد کمیته امداد نگاه فراجناحی و مردم محوری این نهاد است و ارائه خدمات بی منت در طول سی و هشت سال به محرومان مهر تاییدی بر این گفته می زند.

جعفرزاده با اشاره به حضور مؤثر رئیس کمیته امداد کشور در تمام کمیسیون های مجلس ، گفت : رفع مشکلات نیازمندان تنها دغدغه کمیته امداد نیست بلکه اصلی ترین رویکرد این نهاد توانمندسازی خانواده ها از طریق فراهم آوردن زمینه های ایجاد اشتغال برای آنها است .

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی وزن و عیار کمیته امداد را از لحاظ مردمی بودن و سرو کار داشتن با محرومان ، نسبت به سایر دستگاه های اجرایی بسیار بالا و محسوس دانست و افزود : مطالبه گری حقوق محرومان از مجلس شورای اسلامی در کمیته امداد یک امر نهادینه شده است.

انتهای پیام/

 

 

تعداد بازدید : ۶۷۲پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید