دکمه موبایل منو

جزییات خبر

یکشنبه / ۱۵ مرداد ۱۳۹۶ / ۰۹:۳۷
سرویس : گیلان
کد خبر : ۱۵۶۰۰۷
گزارشگر : ۳۴

خانواده 1200 زندانی گیلانی نیازمند یاری مردم نیکوکار

(یکشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۶) ۰۹:۳۷

علی‌رغم اینکه خانواد هزار و 200 زندانی در استان گیلان تحت حمایت کمیته امداد قرار دارند اما این نهادبه تنهایی قادر به ارائه خدمات مورد نیاز آنها نیست؛ بر همین اساس این قشر از جامعه نیازمند یاری مردم نیکوکار است.

مدیرکل کمیته امداد گیلان در سفر به شهرستان تالش با فرماندار ، نماینده مردم این شهرستان در مجلس شورای اسلامی و بخشداران شهرستان دیدار و موضوعات کاری این نهاد را تشریح کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد ؛ علیرضا محمدی ، مدیرکل کمیته امداد گیلان گفت:  یکی از اقدامات ارزشمند مجلس شورای اسلامی در سال گذشته افزایش سالیانه 20 درصدی مستمری مددجویان بود که با این کار بخشی از مشکلات معیشتی این قشر از جامعه مرتفع شد .

وی با تاکید بر اینکه نباید مددجویان در بدنه کمیته امداد باقی بمانند، افزود: رویکرد توانمندسازی خانواده ها بر اساس ایجاد اشتغال برای آنها تدوین شده است که با شناسایی استعدادها و توانمندی های خانواده ها،  اشتغال برای آنها انجام می شود.

محمدی با اشاره به اینکه همراهی و کمک قوای سه گانه با کمیته امداد باعث می شود که رویکرد توانمندسازی خانواده ها با سرعت بیشتری انجام شود ، گفت : اصلاح نظام پذیرش با نگاه هدایت خانواده ها به کسب و کار و تلاش برای معاش حلال در  کمیته امداد باعث شد تا در همان ابتدای  ورود مددجو، نیازهای او شناسایی شده و  طبق اولویت نیاز  به او خدمت ارائه  شود.

وی به تحت حمایت بودن هزار و 200 خانواده زندانی در گیلان اشاره کرد و افزود : خانواده این زندانیان از خدمات کمیته امداد برخوردار هستند و این نهاد به تنهایی قادر به پوشش دادن تمام نیازمندی های آنها و سایر خانواده های تحت حمایت نیست و همه باید در این مسیر یاریگر کمیته امداد باشند .

مدیرکل کمیته امداد گیلان بحث ساخت مسکن برای مددجویان را از مباحث مهم این نهاد دانست و گفت : اقلیم و شرایط آب و هوایی گیلان موجب شده تا در ساخت مسکن برای مددجویان استاندارهای لازم با این شرایط در نظر گرفته شود .

محمود شکری ، نماینده مردم ماسال، تالش و رضوانشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امدادگران این نهاد با تقوای الهی و در نظر گرفتن رضای خداوند متعال در حال خدمت‌رسانی به نیازمندان هستند گفت : پر رنگ تر شدن همکاری کمیته امداد و مجلس شورای اسلامی درسال های اخیر موجب شده است تا خدمات ویژه‌ای به نیازمندان ارائه شود.

وی با بیان اینکه بیکاری و فقر دو موضوع تهدید کننده در جامعه به شمار می آید  افزود : ایجاد اشتغال و به دنبال آن کاهش فقر یکی از دغدغه های مهم دولت و مجلس است و کمیته امداد به تنهایی  طی سال های گذشته در زمینه ایجاد اشتغال فعالیت های گسترده ای انجام داده است .

وی با اشاره به اینکه نمایندگان مجلس شورای اسلامی تمام توان خود را برای گرفتن مطالبات محرومان به کار گرفته اند ، گفت : کمیته امداد در سالهای  اخیر حضور پررنگی در کمیسیون های مجلس داشته است و این موضوع سبب می شود تا حقوق نیازمندان  بهتر استیفا شود  .

شایسته ذکر است در حاشیه  این سفر ، مدیرکل کمیته امداد گیلان با جمعی از مددجویان دیدار  و از نزدیک در جریان مشکلات آنها قرار گرفت.

انتهای پیام/ 

تعداد بازدید : ۴۲۹پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید