دکمه موبایل منو

جزییات خبر

سه شنبه / ۱۷ مرداد ۱۳۹۶ / ۰۷:۳۰
سرویس : گیلان
کد خبر : ۱۵۶۰۶۵
گزارشگر : ۳۴
در سال 95؛

گیلانی‌ها 6 میلیارد تومان زکات پرداختند

(سه شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۶) ۰۷:۳۰

جمع آوری چهار میلیارد و 400 میلیون تومان زکات مستحبی و یک میلیاردو 500 میلیون تومان زکات فطره درسال گذشته نشان می‌دهد که گیلانیان آمادگی پرداخت زکات را دارند و باید از این ظرفیت برای رفع مشکلات فرهنگی و معیشتی نیازمندان استفاده کرد .

مدیرکل کمیته امداد گیلان در نشست  شورای زکات کمیته امداد گیلان که با حضور اعضای این شورا  در بیت نماینده ولی فقیه درگیلان  و امام جمعه رشت برگزار شد ، بخشی از عملکرد یکساله این نهاد دربخش زکات را تشریح کرد .

 به گزارش سایت خبری کمیته امداد ؛ علیرضا محمدی ، مدیرکل کمیته امداد استان گیلان با قدردانی از هدایت های  نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت در ترویج هر چه بهتر فرهنگ زکات ، گفت : جمع آوری قریب چهارمیلیارد و 400 میلیون تومان زکات مستحبی و یک میلیاردو 500 میلیون تومان زکات فطره درسال گذشته نشان می دهد که گیلانیان آمادگی پرداخت زکات را دارند و باید از این ظرفیت برای رفع مشکلات فرهنگی و  معیشتی نیازمندان استفاده کرد .

محمدی همچنین با قدردانی از پرداخت 6 میلیارد تومان زکات توسط مردم گیلان در سال گذشته گفت :زکات جمع آوری شده در هرمنطقه و محل به  وسیله عاملان زکات  و معتمدان محل صرف امور  نیازمندان شناسایی شده در همان منطقه و محل  می شود.

وی با بیان اینکه در چند سال اخیر اجماع و تلاش خوبی دربین اعضای شورای زکات استان دیده شده است ، افزود :  اعضای شورای زکات در استان، شوراها و عاملان زکات شهرستان ها  ظرفیت های فراونی برای گسترش این سنت نیکوی اسلامی دارند و کمیته امداد هم به عنوان دبیرخانه زکات، مسئولیت هماهنگی و ارتباطات بین ستادهای شهرستانها و بخشها را برعهده دارد .

آیت الله زین العابدین قربانی ، نماینده ولی فقیه درگیلان  و امام جمعه رشت نیز ضمن قدردانی از تلاش های مجموعه اعضاء شورای زکات به ویژه  کمیته امداد در تبلیغ ،ترویج و جمع آوری زکات ، گفت : سه چیز در حکومت اسلامی از اهمیت بالایی برخوردار است ، امر به معروف و نهی از منکر ، اقامه نماز و پرداخت زکات که هر سه مورد بارها در قرآن کریم تاکید شده است.

وی به آثار و برکات اقامه نماز و پرداخت زکات در جامعه اشاره کرد و افزود : این دو فریضه مهم در دین مبین اسلام در کنار هم آمده اند زیرا نماز باعث خودسازی انسان و پرداخت زکات نیز برای برقراری عدالت اجتماعی است و این دو فریضه کامل کننده هم هستند .

امام جمعه رشت یکی از راه های کاهش فقر و حل مشکلات نیازمندان در جامعه را پرداخت زکات عنوان کرد و گفت : همه به ویژه مسئولان باید تلاش کنند تا ترویج پرداخت زکات در جامعه نمود بیشتری پیدا کند.

آیت الله قربانی اهمیت دادن به مشکلات محرومان را از ضروریات کشور دانست و افزود: پرداخت زکات ، عامل بسیار پسندیده ای برای کمک به مستمندان است که در دین اسلام بسیار مورد تاکید و سفارش قرار گرفته است.

انتهای پیام/

تعداد بازدید : ۴۳۰پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید