دکمه موبایل منو

جزییات خبر

سه شنبه / ۷ شهریور ۱۳۹۶ / ۱۱:۱۸
سرویس : گیلان
کد خبر : ۱۵۶۸۸۵
گزارشگر : ۶۷
در هفته دولت انجام شد

تحویل 817 واحد مسکن به مددجویان گیلانی

(سه شنبه ۷ شهریور ۱۳۹۶) ۱۱:۱۸

امسال در هفته دولت 817 واحد مسکن مددجویان با هزینه 224 میلیارد و 706 میلیون ریال به مددجویان کمیته امداد گیلان واگذار شد.

  مدیر مسکن ، ساختمان و امور مهندسی کمیته امداد گیلان به مناسبت هفته دولت اقدامات انجام شده این حوزه را تشریح کرد.

 به گزارش سایت خبری کمیته امداد ؛ عباس فلاحتی ، مدیر مسکن ، ساختمان و امور مهندسی کمیته امدادگیلان گفت : یکی از ابعاد مهم توانمندسازی خانواده‌ها تامین مسکن مناسب برای آنها است که در این میان  زنان سرپرست خانوار و ایتام در اولویت تامین مسکن قرار دارند.

وی با بیان اینکه امسال در هفته دولت 817 واحد مسکن مددجویان  با هزینه 224 میلیارد و 706 میلیون ریال به مددجویان کمیته امداد درسراسر استان واگذار شد افزود : از تعداد واحدهای افتتاح شده ، 662 واحد روستایی و 155 واحد شهری ساخته و یا در قالب مسکن مهر خریداری شده است.

 فلاحتی گفت: امسال همزمان با دهه‌ی کرامت ساخت 500 واحد مسکن و تعمیر و بازسازی هزار و 500 واحد برای مددجویان تحت حمایت با اعتبار 130 میلیارد ریال در بخش دیلمان آغاز شد که در تلاش هستیم ساخت این واحدهای مسکونی در کوتاه ترین زمان ممکن به پایان برسد.

مدیر مسکن ، ساختمان و امور مهندسی کمیته امدادگیلان با بیان اینکه طی دوسال گذشته سه هزار واحد مسکونی برای مددجویان گیلانی ساخته شده است ، افزود : تعدادی از واحدهای مسکونی که طی سال های گذشته برای مددجویان ساخته شده بود ، مشکلاتی در بازپرداخت وام داشتند ، که تخصیص اعتبار 80 میلیارد ریالی از سوی دولت فرصتی را برای باز پرداخت معوقات این مددجویان فراهم کرد .

فلاحتی به واگذاری زمین برای ساخت مسکن مددجویان کمیته امداد توسط خیران در مناطق روستایی اشاره کرد و گفت : هم اکنون حدود پنج هزار مددجو در گیلان فاقد مسکن هستند که برای تامین مسکن مددجویان در شهرها از طریق خرید مسکن مهر اقدام می شود و در این بخش هم نیازمند کمک های خیران و نیکوکاران هستیم.

وی کمک به خرید مسکن، ساخت و سازهای مسکن شهری، روستایی، بهسازی، بازسازی مسکن مددجویان را از جمله اقدامات کمیته امداد در حوزه مسکن عنوان کرد و افزود: براساس مصوبه مجلس، مددجویان تحت حمایت کمیته امداد از پرداخت هزینه‌های صدور پروانه ساختمانی و هزینه‌های انشعاب آب و فاضلاب، برق و گاز برای یک‌ بار و برای یک واحد مسکونی معاف هستند .

انتهای پیام

 

 

تعداد بازدید : ۵۷۹پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید