دکمه موبایل منو

جزییات خبر

دوشنبه / ۱۳ شهریور ۱۳۹۶ / ۰۸:۰۱
سرویس : گیلان
کد خبر : ۱۵۷۱۳۸
گزارشگر : ۶۷
رئیس توسعه مشارکت ها و شبکه های مردمی استان گیلان خبر داد :

اهدا هزار و 720 کیلو گوشت قربانی به مراکز نیکوکاری

(دوشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۶) ۰۸:۰۱

مردم نیکوکار گیلان امسال در عید سعید قربان هزار و 720 کیلو گوشت گرم برای کمک به نیازمندان به مراکز نیکوکاری اهدا کردند .

رئیس توسعه مشارکت ها و شبکه های مردمی استان گیلان اقدامات مراکز نیکوکاری استان در عید سعید قربان و همچنین در پنج ماهه نخست سال جاری را تشریح کرد.

 به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ محبوب روستا، رئیس توسعه مشارکت‌ها و شبکه‌های مردمی گیلان با بیان اینکه هم اکنون 18 مرکز نیکوکاری در استان فعال هستند گفت : مردم نیکوکار گیلان امسال در عید سعید قربان هزار و 720 کیلو گوشت گرم برای کمک به نیازمندان به این مراکز نیکوکاری اهداء کردند .

 وی افزود : ارزش گوشت اهدایی توسط خیران 65 میلیون و 360 هزار تومان بود که  بین هزار و 720 خانوار تحت حمایت در سراسر گیلان توزیع شد.  

 روستا همچنین با اشاره به کمک هفت میلیارد ریالی خیران به مراکز نیکوکاری استان در پنج ماهه نخست سال جاری اشاره کرد و گفت : این میزان کمک در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 123 درصد رشد داشته است.

 رئیس توسعه مشارکت ها و شبکه های مردمی گیلان با قدردانی از کمک های مادی و معنوی خیران به محرومان از طریق مراکز نیکوکاری ، افزود : برای افزایش جذب کمک های مردمی به نفع محرومان مجوز راه‌اندازی هشت مرکز دیگر از کمیته امداد گرفته شده است که تا پایان تابستان سال جاری در پنج شهرستان گیلان راه‌اندازی می‌شوند .

وی تعداد خانوارهای تحت حمایت مراکز نیکوکاری استان گیلان را پنج هزار و 400 خانوار اعلام کرد و افزود : شناسایی فقرا و همچنین خیران و برقراری ارتباط بین این دو ، اصلی‌ترین وظیفه مراکز نیکوکاری در محلات است.

روستا راه‌اندازی مراکز نیکوکاری را با محوریت مساجد عنوان کرد و گفت : راه‌اندازی مراکز نیکوکاری و واگذاری امور به مردم نقش مهمی در سرعت بخشی کمک به نیازمندان داشته است ، زیرا این مراکز کمک‌های مردمی را در اسرع وقت جمع‌آوری کرده و در اختیار نیازمندان قرار می‌دهد.

شایسته ذکر است مراکز نیکوکاری به همت افراد نیکوکار راه اندازی شده است و هیچ یک از اعضای هیات های عامل این مراکز بابت زحماتشان حق الزحمه ای دریافت نمی‌کنند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۶۰۶پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید