دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۱۵ شهریور ۱۳۹۶ / ۰۹:۲۹
سرویس : گیلان
کد خبر : ۱۵۷۱۷۳
گزارشگر : ۶۷
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان گیلان:

۶۰ هزار مددجوی گیلانی دارای بیمه خدمات درمانی هستند

(چهارشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۶) ۰۹:۲۹

۶۰ هزار مددجوی تحت حمایت کمیته امداد استان گیلان به طور رایگان از خدمات بیمه درمانی و بیمه مکمل برخوردار هستند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان گیلان چگونگی ارائه خدمات در حوزه بهداشت و درمان و امور بیمه این نهاد را تشریح کرد.

 به گزارش سایت خبری کمیته امداد ؛ مجید بزرگی راد ، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان گیلان با بیان اینکه کمیته امداد متولی رفع بخشی از نیازهای دو دهک پایین جامعه است گفت : محرومان به لحاظ سلامت جسمی و روانی در معرض آسیب های جدی تری قرار دارند ،  بنابراین هزینه های مترتب بر این افراد نسبت به دهک های بالای جامعه بیشتراست .

وی افزود : مسئولیت حوزه سلامت با دستگاه های بزرگی مانند دانشگاه علوم پزشکی  و وزارت رفاه است. در این میان جایگاه کمیته امداد جایگاه حمایتی در بخش بهداشت و درمان و بیمه های اجتماعی است.

بزرگی راد گفت: افراد و خانواده هایی  هستند که به واسطه ی بیماری های خاص و صعب العلاج و تحمیل هزینه های تشخیص و درمان بیماری مجبور به فروش دارایی و املاکشان شده اند به همین دلیل با از دست دادن تمکن مالی مجبور به دریافت خدمت از این نهاد می شوند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان گیلان با بیان اینکه بخشی از ورودی های  کمیته امداد را بیماران تشکیل می دهند افزود :   بر اساس مصوبه مجلس کمیته امداد یک سازمان بیمه گر اصلی در بین چهار سازمان بیمه گر کشور یعنی سازمان بیمه ی سلامت ، بیمه تامین اجتماعی و تامین اجتماعی نیروهای مسلح است .

وی با بیان اینکه در کل کشور 1.5 میلیون نفر و در استان گیلان حدود ۶۰ هزار نفر تحت حمایت بیمه خدمات درمانی کمیته امداد هستند گفت : همه خدماتی که سایر بیمه های پایه به بیمه شدگان خود پرداخت می کند کمیته امداد هم همان خدمات را به مدد جویان تحت حمایت خود ارائه می دهد.

بزرگی راد درباره بیمه مکمل یا بیمه حمایتی کمیته امدادتوضیح داد: سایر بیمه ها بخش بیمه مکمل یا بیمه حمایتی کمیته امداد را ندارند یا اگر دارند به بخش تجاری بیمه های خصوصی واگذار کرده اند و با  سرانه ای که از بیمه شدگان خود می گیرند به آنان بیمه تکمیلی ارائه می دهند .

وی افزود : بیمه حمایتی کمیته امداد در کنار بیمه پایه آن رایگان است و مددجویان از سبد خدمات حمایتی که عمدتا کمک هزینه های فرانشیز ، توانبخشی ، هزینه ی نگهداری و پرستاری در منزل ، خرید تجهیزات توانبخشی ، خرید کلیه برای بیماران پیوندی ، هزینه ایاب و ذهاب بیماران خاص را شامل می شود بهره مند هستند.

بزرگی راد یادآور شد:  کمیته امداد بخشی از کمک هایی که مردم و نیکوکاران می‌کنند را به درمان و بخش دیگر را به بیمه درمان بیماران اختصاص می‌دهد.

انتهای پیام

 


تعداد بازدید : ۱,۰۱۶پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید