دکمه موبایل منو

جزییات خبر

سه شنبه / ۸ خرداد ۱۳۹۷ / ۱۳:۲۷
سرویس : گیلان
کد خبر : ۱۶۲۱۴۶
گزارشگر : ۸۳
هم‌زمان با ماه مبارک رمضان

250 یتیم مهمان سفره افطار نیکوکار گیلانی شدند

(سه شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۷) ۱۳:۲۷

هم‌زمان با ماه مبارک رمضان، 250 نفر از ایتام تحت حمایت کمیته امداد گیلان مهمان ضیافت افطار نیکوکار گیلانی شدند.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد گیلان با قدردانی از مشارکت نیکوکاران در اطعام نیازمندان،بخشی از اقدامات این حوزه در ماه مبارک رمضان را تشریح کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمدرضا جواد زاده، معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان گیلان ضمن تأکید بر همدلی و همراهی بیش‌ازپیش نیکوکاران با نیازمندان در ماه مبارک رمضان، گفت: هم اکنون پنج هزار یتیم و هفت هزار فرزند محسنین تحت حمایت کمیته امداد گیلان هستند که توسط 25 هزار نیکوکار حمایت می‌شوند و 10 هزار فرزند محسنین فاقد حامی هم در انتظار حمایت نیکوکاران هستند.

 وی با ابراز خرسندی از اینکه خیران گیلانی همواره در کمک به ایتام و نیازمندان و برپایی سفره‌های افطاری پیشتاز بوده‌اند افزود: سال گذشته با مشارکت نیکوکاران، استان گیلان مقام نخست کشوری را در برپایی سفره‌های افطاری کسب کرد.

جواد زاده برپایی 150 سفره افطاری با مشارکت خیران در استان، توزیع پنج هزار پرس غذای گرم بین نیازمندان، اهداء هزار سبد غذایی به خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد را ازجمله برنامه‌های ماه مبارک رمضان عنوان کرد و ادامه داد: اجرای برنامه شوق دیدار و ملاقات گروهی و انفرادی 800 نفر از حامیان با ایتام، جذب سه هزار حامی برای ایتام و فرزندان محسنین را از دیگر برنامه‌های اجرایی در ماه مبارک رمضان است.

وی با قدردانی از مشارکت نیکوکاران در برپایی سفره‌های افطاری در ماه مبارک رمضان برای ایتام و نیازمندان، گفت: هم‌زمان با ماه مبارک رمضان، 250 نفر از ایتام و مادران تحت حمایت کمیته امداد گیلان مهمان ضیافت افطار یکی از نیکوکاران گیلانی شدند.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد گیلان افزود: این نیکوکار گران‌قدر که حتی حاضر نشد نامش فاش شود علاوه بر برپایی سفره اطعام ، 9 میلیون و 500 هزار تومان هم برای تهیه سبد کالای 63 خانواده ایتام اهداء کرده است.

جواد زاده بابیان اینکه صد درصد هزینه‌های مربوط به اکرام و برپایی سفره‌های افطاری توسط خود خیران تأمین می‌شود گفت:‌مشکلاتی نظیر مسکن،‌ پوشاک،‌ تغذیه،‌ مسائل آموزشی و بهداشتی هم از مواردی است که اقشار آسیب‌پذیر در آن به‌شدت نیازمند مساعدت دستگاه‌ها و خیران هستند.

وی به هفته اطعام و اکرام ایتام در ماه مبارک رمضان اشاره کرد و افزود : هفته اطعام و اکرام ایتام از ولادت کریم اهل بیت امام حسن مجتبی (ع) تا سالروز شهادت امیرالمؤمنین حضرت علی (ع) نامگذاری شده است که نیکوکاران در این هفته می توانند علاوه بر برپایی سفره های اطعام در رفع دیگر مشکلات ایتام و نیازمندان هم مشارکت کنند .

جوادزاده با بیان اینکه هر نیکوکار با پرداخت 50هزار تومان می تواند حمایت یک یتیم یا فرزند محسنین را به عهده بگیرد گفت : کمک به نیازمندان و ایتام فقط مختص ماه مبارک رمضان نیست و محرومان در همه ایام سال نیازمند مساعدت نیکوکاران هستند .

انتهای پیام


کمیته امداد
تعداد بازدید : ۴۹۳

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید