دکمه موبایل منو

جزییات خبر

شنبه / ۱۲ خرداد ۱۳۹۷ / ۱۲:۵۵
سرویس : گیلان
کد خبر : ۱۶۲۲۲۷
گزارشگر : ۸۳
مدیرکل کمیته امداد گیلان:

دو هزار نفر از فرزندان محسنین در گیلان حامی ندارند

(شنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۷) ۱۲:۵۵

پنج هزار یتیم و هفت هزار فرزند محسنین در گیلان تحت حمایت کمیته امداد هستند و توسط 25 هزار نیکوکار حمایت می‌شوند که 60 درصد بومی گیلان و 40 درصد غیربومی و خارج از استان هستند.

مدیرکل کمیته امداد استان گیلان در سخنان پیش از خطبه‌های نماز جمعه رشت در جمع نمازگزاران گزارشی از اقدامات این نهاد در ماه مبارک رمضان ارائه داد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، علیرضا محمدی، مدیرکل کمیته امداد استان گیلان بابیان قدردانی از همراهی و مشارکت نیکوکاران در برپایی سفره‌های اطعام و سرکشی از خانواده‌های تحت حمایت این نهاد گفت: پنج هزار یتیم و هفت هزار فرزند محسنین در گیلان تحت حمایت کمیته امداد هستند که توسط 25 هزار نیکوکار حمایت می‌شوند که 60 درصد بومی گیلان و 40 درصد غیربومی و خارج از استان هستند.

وی با اشاره به آیه 83 سوره مبارکه بقره افزود: خدای متعال بارها در قرآن کریم به احسان و نیکوکاری و همچنین کمک به پدر و مادر اشاره‌کرده است و بر این اساس همگان وظیفه داریم تا با تأسی از آیات قرآن و سیره اهل‌بیت (ع) به یاری نیازمندان و ایتام بشتابیم.

محمدی بابیان اینکه 103 هزار خانوار در گیلان تحت حمایت کمیته امداد هستند گفت: 72 هزار خانوار از این تعداد را زنان سرپرست خانوار و سالمندان تشکیل می‌دهند که نسبت به جمعیت استان در مقایسه با کل کشور در سطح بالایی قرار دارند و کمیته امداد به‌تنهایی قادر به حل همه مشکلات آن‌ها نیست.

مدیرکل کمیته امداد گیلان بابیان اینکه هزار نفر از سالمندان تحت حمایت زمین‌گیر هستند، افزود: این سالمندان علاوه بر هزینه‌های نگهداری نیازمند ارائه خدمات بهداشتی، درمانی و معیشتی هم هستند که برای رفع این نیازها مساعدت و کمک نیکوکاران لازم و ضروری است.

وی به هفته اکرام و اطعام ایتام اشاره کرد و ادامه داد: دو هزار نفر از فرزندان محسنین حامی ندارند که از خیران دعوت می‌شود این تعداد را موردحمایت قرار دهند.

محمدی افزود: فرزندان محسنین افرادی هستند که اگرچه ممکن است سرپرست داشته باشند اما سرپرست آن‌ها به دلیل بیماری صعب‌العلاج، آسیب‌های اجتماعی و سالمند بودن توان نگهداری و رفع نیازهای آنان را ندارد.

مدیرکل کمیته امداد گیلان بابیان این‌که 40 درصد از حامیان ایتام را افراد متوسط جامعه تشکیل می‌دهند، گفت: حدود 40 درصد از حامیان ما جوان و نزدیک به 300 نفر هم زیر هفت سال هستند.

وی به فرارسیدن عید سعید فطر اشاره کرد و افزود: مردم گیلان سال گذشته دو میلیارد و هفت‌صد میلیون تومان زکات فطریه پرداخت کردند که در کوتاه‌ترین زمان به مصرف نیازمندان رسید.

  وی با اشاره به در پیش بودن عید سعید فطر و جمع‌آوری زکات فطریه گفت: مردم نیکوکار گیلان می‌توانند زکات فطریه خود را از طریق پایگاه‌های کمیته امداد مستقر در سراسر استان و سطح مساجد برای کمک به نیازمندان اهداء کنند.

انتهای پیام


تعداد بازدید : ۳۸۸

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید