دکمه موبایل منو

جزییات خبر

یکشنبه / ۳ تیر ۱۳۹۷ / ۱۳:۳۲
سرویس : گیلان
کد خبر : ۱۶۲۶۰۷
گزارشگر : ۸۳
باهدف آموزش مددجویان انجام شد

امضاء تفاهم‌نامه همکاری کمیته امداد گیلان و مرکز تحقیقات، آموزش کشاورزی و منابع طبیعی

(یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷) ۱۳:۳۲

سال گذشته هفت هزار و 855 نفر از مددجویان گیلانی از آموزش‌های مهارت‌آموزی، توسعه و پایدارسازی، کارآفرینی و حرفه‌آموزی دانش آموزان دبیرستانی بهره‌مند شدند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد گیلان گزارشی از مفاد تفاهم‌نامه همکاری بین این نهاد و مرکز تحقیقات، آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان ارائه داد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حبیب‌الله رضا دوست، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد گیلان با اشاره به اهمیت آموزش‌های مهارتی برای مددجویان مستعد اشتغال گفت: افرادی که توان ایجاد شغل رادارند شناسایی و پس از دریافت آموزش‌های مهارتی از تسهیلات اشتغال‌زایی بهره‌مند می‌شوند.

 وی بابیان اینکه توانمندسازی خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد با محوریت ایجاد اشتغال انجام می‌شود افزود: بهره‌گیری از ظرفیت‌های متقابل دو دستگاه برای ارائه آموزش‌های هدفمند به مددجویان و اقشار آسیب‌پذیر در قالب برگزاری دوره‌های موزش کوتاه‌مدت کشاورزی، دام‌پروری، شیلات و ماشین‌آلات کشاورزی از اهداف این تفاهم‌نامه است.

رضا دوست بالا بردن سطح دانش مددجویان مستعد و علاقه‌مند معرفی‌شده از امداد برای طرح‌های کشاورزی شامل پرورش قارچ، گل و گیاه و سبزی‌کاری که دارای مزیت نسبی در گیلان هستند را از دیگر اهداف این تفاهم‌نامه عنوان کرد.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد گیلان با اشاره به برگزاری کلاس‌های آموزشی با محوریت اقتصاد تلفیقی متناسب با مناطق گیلان، ارزیابی آموزش‌های ارائه‌شده به مددجویان و متناسب‌سازی آموزش‌ها با نوع نیازها و رفع موانع را از موضوعات مطرح‌شده در تفاهم‌نامه برشمرد و افزود: شناسایی مددجویان و فرزندان واجد شرایط و مستعد اشتغال برای معرفی به کلاس‌های آموزشی مرکز تحقیقات با اولویت زنان سرپرست خانوار از تعهدات کمیته امداد گیلان در این تفاهم‌نامه همکاری است.

وی هدف از برگزاری آموزش‌ها را توانمندسازی و پایدارسازی مشاغل ایجادشده توسط مددجویان اعلام کرد و گفت: سال گذشته هفت هزار و 855 نفر از مددجویان گیلانی از آموزش‌های مهارت‌آموزی، توسعه و پایدارسازی، کارآفرینی و حرفه‌آموزی دانش آموزان دبیرستانی بهره‌مند شدند.

انتهای پیام


کمیته امداد
تعداد بازدید : ۳۳۶

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید