دکمه موبایل منو

جزییات خبر

سه شنبه / ۱۲ تیر ۱۳۹۷ / ۰۸:۱۸
سرویس : گیلان
کد خبر : ۱۶۲۷۴۷
گزارشگر : ۸۳
قائم‌مقام کمیته امداد گیلان مطرح کرد

بهره‌مندی پنج هزار مددجوی گیلانی از برنامه‌های اوقات فراغت

(سه شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۷) ۰۸:۱۸

پنج هزار نفر از مددجویان گیلانی در فصل تابستان سال جاری از برنامه‌های آموزشی و اوقات فراغت این نهاد در قالب کانون‌های فرهنگی، آموزش‌های تربیتی، اردوهای آموزشی و زیارتی بهره‌مندمی شوند.

قائم‌مقام کمیته امداد گیلان برنامه‌های اوقات فراغت این نهاد برای مددجویان را تشریح کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حسین جهانگیری، قائم‌مقام کمیته امداد گیلان با اشاره به اهمیت برنامه‌های آموزشی و توجه به اوقات فراغت خانوارهای تحت حمایت این نهاد گفت: کمیته امداد در کنار حمایت مادی از خانوارها برنامه‌های مختلف آموزشی و فرهنگی را هم در دستور کار خود دارد که برای غنی‌سازی و توانمندسازی آن‌ها اجرایی می‌شود.

وی بابیان اینکه اجرای برنامه‌های اوقات فراغت زمینه رشد و ارتقای مددجویان را فراهم می‌کند افزود: پنج هزار نفر از مددجویان گیلانی در فصل تابستان سال جاری از برنامه‌های آموزشی و اوقات فراغت این نهاد در قالب کانون‌های فرهنگی، آموزش‌های تربیتی، اردوهای آموزشی و زیارتی بهره‌مندمی شوند.

جهانگیری به فعالیت پنج کانون دائم در فصل تابستان امسال اشاره کرد و گفت: برنامه‌های آموزشی برای غنی‌سازی اوقات فراغت 800 نفر از دانش آموزان و دانشجویان تحت حمایت در این کانون‌ها برگزار می‌شود.
قائم‌مقام کمیته امداد گیلان بابیان اینکه 19 کانون تابستانی موقت در گیلان مسئولیت برگزاری کلاس‌های آموزشی برای هزار و 500 نفر از دانش آموزان و دانشجویان را به عهده‌دارند افزود: فعالیت‌های آموزشی شامل آموزش‌های فرهنگی و اجتماعی، هنری، قرآن و عترت، فنی و حرفه‌ای است.

وی با اشاره به اعزام 800 نفر از دانش آموزان و دانشجویان تحت حمایت به اردوهای زیارتی مشهد مقدس در سال جاری ادامه داد: 560 نفر از دانش آموزان دختر و پسر هم به مدت 6 روزبه اردوهای آموزشی تربیتی است آن‌های کردستان، کرمانشاه و اصفهان اعزام شدند.

جهانگیری بابیان اینکه برنامه‌های غنی‌سازی اوقات فراغت نوجوانان و جوانان برای توانمندسازی فکری و شکوفایی استعدادهای آن‌ها اجرایی می‌شود افزود: 2 طرح آموزشی وارثین و سدید ازجمله طرح‌های مهمی است که در طول تابستان امسال برای دانش آموزان و دانشجویان تحت حمایت گیلانی برگزار می‌شود.

وی در توضیح این طرح‌های آموزشی گفت: طرح وارثین ویژه دانش آموزان دختر و پسر پایه نهم و دهم است که به‌صورت یک دوره آموزشی دوساله در شش‌ترم، ترم اول در تابستان سال جاری در مشهد مقدس به مدت ده روز و پنج ترم بعدی به‌صورت آموزش‌های مجازی و غیرحضوری با شرکت 42 نفر از دانش آموزان برگزار می‌شود و طرح سدید هم ویژه دانشجویان و طلاب است که به‌صورت دوساله در قالب شش‌ترم که‌ترم اول به‌صورت آموزش حضوری 15 روزه در مشهد مقدس و پنج ترم بعدی به‌صورت غیرحضوری و مجازی خواهد بود.

قائم‌مقام کمیته امداد گیلان به برگزاری نمایشگاه و کارگاه پیشگیری از اعتیاد برای مددجویان استان اشاره کرد و افزود: این کارگاه و نمایشگاه با همکاری نیروی انتظامی در شهرستان‌های گیلان برگزار شد.

جهانگیری بابیان اینکه برگزاری طرح فلاح از دیگر برنامه‌های غنی‌سازی اوقات فراغت خانوارهای تحت حمایت است، گفت: هزار جلسه طرح فلاح در قالب جلسات مذهبی در منازل مددجویان باهدف ارتقاء سطح دینی و اعتقادی آن‌ها برپاشده است.

انتهای پیام


کمیته امداد
تعداد بازدید : ۳۹۶

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید