دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۱۳ تیر ۱۳۹۷ / ۰۷:۱۴
سرویس : گیلان
کد خبر : ۱۶۲۷۶۵
گزارشگر : ۸۳
در سه‌ماهه سال جاری محقق شد

پرداخت 235 میلیون تومان تسهیلات اشتغال زایی به مددجویان لاهیجانی

(چهارشنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۷) ۰۷:۱۴

در سه‌ماهه سال جاری 13 نفر از مددجویان لاهیجان بااعتبار 235 میلیون تومان شغل ایجاد کرده‌اندکه از این تعداد طرح اشتغال، 10 طرح بااعتبار 185 میلیون تومان از منابع بانکی و سه طرح بااعتبار 50 میلیون تومان از منابع امدادی بوده است.

مدیر کمیته امداد شهرستان لاهیجان گزارشی از پرداخت تسهیلات اشتغال زایی به مددجویان این شهرستان ارائه داد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، بختیار بازگیر، مدیر کمیته امداد شهرستان لاهیجان بابیان اینکه توانمندسازی خانوارهای تحت حمایت از طریق ایجاد اشتغال برای آن‌ها انجام می‌شود گفت: مددجویان و یا فرزندان آن‌ها که مستعد و علاقه‌مند به ایجاد شغل پایدار هستند توسط مددکاران این نهاد شناسایی و پس از دریافت آموزش‌های مهارتی از تسهیلات اشتغال‌زایی بهره‌مند می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه در سه‌ماهه سال جاری 13 نفر از مددجویان لاهیجان بااعتبار 235 میلیون تومان شغل ایجاد کرده‌اند افزود: از این تعداد طرح اشتغال، 10 طرح بااعتبار 185 میلیون تومان از منابع بانکی و سه طرح بااعتبار 50 میلیون تومان از منابع امدادی بوده است.

بازگیر با اعلام اینکه 150 مورد پرونده دریافت تسهیلات اشتغال‌زایی برای مددجویان شهرستان لاهیجان تشکیل‌شده است ادامه داد: 40 مورد از این پرونده‌ها مورد بازدید ناظران اشتغال قرارگرفته است که این افراد قبل از معرفی به بانک و دریافت تسهیلات اشتغال باید در کلاس‌های آموزش مقدماتی کارآفرینی و یا تخصصی کوتاه‌مدت شرکت کنند.

مدیر کمیته امداد لاهیجان افزود: طبق برنامه‌های این نهاد مقرر است تا پایان سال جاری 750 نفر از مددجویان مستعد اشتغال‌زایی از آموزش‌های مقدماتی کوتاه‌مدت شامل توسعه و پایدارسازی طرح و کارآفرینی و از آموزش‌های تکمیلی بلندمدت به‌صورت تخصصی برای رشته‌هایی که منجر به ایجاد شغل می‌شود بهره‌مند شوند.

وی درباره معرفی مددجویان به مراکز کاریابی هم گفت: هر کارفرما اگر در مراکز کاری خود مددجو و یا فرزند مددجو را مشغول به کار کند سهم بیمه کارفرما به مدت دو سال توسط کمیته امداد پرداخت خواهد شد.

بازگیر بابیان اهمیت نظارت بر طرح‌های اشتغال مددجویان افزود: برای رساندن مددجویان به اشتغال پایدار و جلوگیری از ضرر و زیان احتمالی، طرح‌های اشتغال مددجویان قبل از اجرا، حین و بعد از اجرا تا پنج سال توسط ناظران اشتغال نظارت می‌شود.

انتهای پیام
کمیته امداد
تعداد بازدید : ۲۴۹

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید