دکمه موبایل منو

جزییات خبر

سه شنبه / ۲۷ شهریور ۱۳۹۷ / ۰۹:۵۷
سرویس : گیلان
کد خبر : ۱۶۴۰۸۸
گزارشگر : ۸۳
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد گیلان خبر داد

کمک دو میلیارد تومانی گیلانیان در طرح احسان حسینی طی سال گذشته

(سه شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۷) ۰۹:۵۷

مردم و خیران گیلانی سال گذشته دو میلیارد و 400 میلیون تومان در طرح احسان حسینی به نیازمندان کمک کردندکه این کمک‌ها به‌صورت نقدی و اطعام نیازمندان بوده است.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان گیلان اقدامات این نهاد برای اجرای طرح احسان حسینی و مشارکت خیران در اطعام نیازمندان را تشریح کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمدرضا جواد زاده، معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان گیلان با قدردانی از کمک‌های مادی و معنوی مردم و خیران گفت: طرح احسان حسینی به مناسبت ماه محرم و صفر به‌ویژه در ایام تاسوعا و عاشورا و همچنین اربعین حسینی اجرا می‌شود و مردم نیکوکار و خیران با شرکت در این طرح معنوی کمک‌های خود را به نیازمندان اهداء می‌کنند.

وی با تأکید بر اینکه شناخت فلسفه عاشورا و قیام امام حسین (ع) وظیفه همگان است افزود: اهل‌بیت (ع) همواره به امور نیازمندان و ایتام توجه ویژه داشتند و مردم نیکوکار استان هم با شرکت در طرح احسان حسینی و اهداء نذورات خود شامل غذای گرم و کمک نقدی به توصیه آن بزرگواران جامه عمل می‌پوشانند.

 جواد زاده استفاده از ظرفیت مساجد، حسینیه‌ها، تکایا و هیئت‌های مذهبی را برای جمع‌آوری کمک‌ها و نذورات مردمی مهم خواند و گفت: روحانیون، مبلغان و مداحان با استفاده از میز خطابه که در اختیاردارند مردم را برای کمک به نیازمندان و انجام کار خیر ترغیب می‌کنند.

 معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد گیلان بابیان اینکه مردم و خیران گیلانی سال گذشته دو میلیارد و 400 میلیون تومان در طرح احسان حسینی به نیازمندان کمک کردند ادامه داد: این کمک‌ها به‌صورت نقدی و اطعام نیازمندان بوده است.

وی جهت‌دار کردن نذورات مردمی باهدف رساندن آن‌ها به مستمندان واقعی جامعه و تقویت و تبیین فرهنگ احسان حسینی را یکی از اهداف اجرای طرح احسان حسینی برشمرد و افزود: مردم نوع‌دوست و خیران می‌توانند کمک‌ها و نذورات خود را به دفاتر کمیته‌های امداد در سراسر استان و یا مراکز نیکوکاری و مساجد اهداء کنند تا درهمان محل بین نیازمندان واقعی توزیع شود.

 جواد زاده بابیان اینکه جمع‌آوری کمک‌های مردمی تا پایان ماه صفر سال جاری ادامه دارد یادآور شد: مردم نوع‌دوست گیلان می‌توانند کمک‌های خود را به‌صورت حضوری به دفاتر کمیته امداد در سراسر استان و یا با شماره‌گیری کد *8877*013# و همچنین شماره تلفن گویای 0968877، از طریق شماره‌حساب 0109352176004 نزد بانک ملی شعبه حشمت رشت و یا شماره‌حساب 83/47904790 نزد بانک ملت شعبه شهرداری رشت به نیازمندان واقعی اهداء کنند.

 شایسته ذکر است شماره تماس‌های 01333365607 و 333657910 013آماده پاسخگویی به سؤالات مردم نیکوکار است.

انتهای پیام

کمیته امداد
تعداد بازدید : ۵۸۱

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید