دکمه موبایل منو

جزییات خبر

شنبه / ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ / ۱۰:۲۴
سرویس : گیلان
کد خبر : ۱۶۴۱۳۹
گزارشگر : ۸۳
برای نخستین بار انجام شد

آموزش پرستاری سالمندان و کودک یاری به مددجویان گیلانی

(شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷) ۱۰:۲۴

آموزش‌های فنی و حرفه‌ای می‌تواند به‌عنوان یک ابزار مناسب در جهت توانمندسازی اقشار آسیب‌پذیر جامعه بکار رود و برگزاری این دوره‌های آموزشی موجب افزایش ضریب اشتغال پایدار مددجویان کمیته امداد به‌ویژه زنان سرپرست خانوار می‌شود.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان گیلان چگونگی ارائه آموزش‌های مهارتی به مددجویان را تشریح کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حبیب اله رضا دوست، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان گیلان بابیان اهمیت ارائه آموزش‌های مهارتی به خانوارهای تحت حمایت گفت: مددجویان و یا فرزندان آن‌ها که علاقه‌مند به ایجاد اشتغال هستند قبل از اعطای تسهیلات به آن‌ها از آموزش‌های مهارتی بهره‌مند می‌شوند.

 وی با اشاره به اینکه طبق برنامه‌ریزی‌ انجام‌شده در سال جاری شش هزار و 540 نفر از مددجویان تحت حمایت آموزش‌های تخصصی، عمومی و مهارتی را فرامی‌گیرند افزود: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای می‌تواند به‌عنوان یک ابزار مناسب در جهت توانمندسازی اقشار آسیب‌پذیر جامعه بکار رود و برگزاری این دوره‌های آموزشی موجب افزایش ضریب اشتغال پایدار مددجویان کمیته امداد به‌ویژه زنان سرپرست خانوار می‌شود.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد گیلان با یادآوری اینکه تسهیلات کمیته امداد گیلان برای پرداخت به خانواده‌های نیازمند در نظر گرفته‌شده است گفت: این تسهیلات به مددجویان، فرزندان و یا مددجویان تک خدمتی و چند خدمتی مورد تأیید مددکاران پرداخت می‌شود.

رضا دوست از پرداخت هشت میلیارد و 500 میلیون تومان تسهیلات در قالب 385 طرح به مددجویان این نهاد از ابتدای سال جاری خبر داد و افزود: برای امسال پرداخت هفت هزار و 300 فقره تسهیلات با اعتبار 155 میلیارد تومان هدف‌گذاری شده است.

وی با اشاره به اینکه تسهیلات از اعتبارات قرض‌الحسنه بانکی محل بند ب تبصره 16 انجام می‌شود که سقف آن 20 میلیون تومان است گفت: این تسهیلات به 2 هزار و 706 نفر بااعتبار 54 میلیارد تومان پرداخت می‌شود.

رضا دوست ادامه داد: همچنین تسهیلات دیگری از صندوق اشتغال نیازمندان به‌صورت قرض‌الحسنه برای یک هزار و 353 نفر بااعتبار 19 میلیارد و 500 میلیون تومان پیش‌بینی‌شده است.

 انتهای پبام

 

 

 

 

 

وی بابیان اینکه امسال قانون حمایت از توسعه و اشتغال پایدار در مناطق روستایی با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی پرداخت می‌شود، گفت: این تسهیلات برای پرداخت به سه هزار و 241 نفر بااعتبار 81 میلیارد تومان هدف‌گذاری شده که سقف آن 50 میلیون تومان است.

وی از آموزش پرستاری سالمندان و کودک یاری به علاقه‌مندان اشتغال در این بخش برای نخستین بار در استان خبر داد و گفت: با توجه به اینکه گیلان یکی از استان‌های پیر کشور است بسیاری از افراد نیاز به پرستار دارند که بعد از تعلیم آموزش‌های لازم به مددجویان و گرفتن مدرک، می‌توانند در این حوزه مشغول به کار شوند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد گیلان هدف از پرداخت تسهیلات را کمک به درآمد و معیشت نیازمندان عنوان کرد و افزود: با توجه به شرایط اقتصادی و کسب‌وکار، خروج مددجویان از این نهاد با دقت و حساسیت دنبال می‌شود.

 
شایسته ذکر است در حال حاضر 103 هزار و 387 خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان گیلان هستند.

کمیته امداد
تعداد بازدید : ۳۱۱

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید