دکمه موبایل منو

جزییات خبر

سه شنبه / ۱۰ مهر ۱۳۹۷ / ۱۰:۵۰
سرویس : گیلان
کد خبر : ۱۶۴۳۳۹
گزارشگر : ۸۳
مدیرکل کمیته امداداستان گیلان:

77 هزار خانوار از مددجویان گیلانی را سالمندان تشکیل می دهند

(سه شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۷) ۱۰:۵۰

در حال حاضر از 103 هزار خانوار تحت حمایت کمیته امداد گیلان 77 هزار خانوار را سالمندان تشکیل می‌دهند که حدود 75 درصد از جامعه مددجویی را شامل می‌شوند.

مدیرکل کمیته امداد استان گیلان به مناسبت هفته سالمند در مراسم تجلیل از سالمندان تحت حمایت این نهاد در رشت خدمات ارائه‌شده به سالمندان را تشریح کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، علیرضا محمدی، مدیرکل کمیته امداد استان گیلان با گرامیداشت هفته سالمند گفت: بهبود شرایط زندگی و افزایش طول عمر و امید به زندگی سالمندان یکی از اهداف مهم این نهاد در ارائه خدمت به جامعه سالمندان است.

وی بابیان اینکه سالمندان نیاز به مراقبت و خدمات بیشتری نسبت به مددجویان عادی دارند افزود: قـانون حمایـت از سالمندان نیازمند روستانشین باهدف تکریم جامعه سالمندی به همت رئیس‌جمهوری وقت، شهید محمدعلی رجایی تهیه و پس از تصویب در مجلس شورای اسلامی از سـال ۱۳۶۴ اجرایی شد.

محمدی با اشاره به اینکه در حال حاضر 103 هزار خانوار تحت حمایت کمیته امداد گیلان هستند ادامه داد: 77 هزار خانوار از این مددجویان را سالمندان تشکیل می‌دهند که حدود 75 درصد از جامعه مددجویی را شامل می‌شوند.

وی تهیه سبد کالا برای سالمندان را از برنامه‌های حمایتی این نهاد برشمرد و گفت: هر سالمند به صور متوسط 200 هزار تومان سبد کالا شامل مواد غذایی دریافت می‌کند.

مدیرکل کمیته امداد استان گیلان تعداد سالمندان زمین‌گیر تحت حمایت این نهاد را دو هزار و 765 نفر اعلام کرد و افزود: این سالمندان زمین‌گیر از خدمات تهیه پوشینه، لوازم و تجهیزات توان‌بخشی شامل تخت، ویلچر، عصا، تشک مواج، سمعک و پانسمان‌های کام فیلد بهره‌مند هستند.

محمدی بابیان اینکه از مجموع سالمندان زمین‌گیر به 495 نفر از منابع درمانی مبلغ صد هزار تومان کمک‌هزینه نگهداری در منزل پرداخت می‌شود، گفت: مابقی سالمندان هم از منابع ویژه سالمندان مربوط به حوزه حمایت خانواده کمک‌هزینه نگهداری در منزل دریافت می‌کنند.

وی هدف از پرداخت کمک‌هزینه نگهداری سالمندان در منزل را حفظ کرامت آن‌ها و جلوگیری از بیماری‌هایی همچون افسردگی عنوان کرد و افزود : سالمندان در کنار فرزندان خود از شرایط روحی بهتری برخوردار هستند و علاوه بر پیشگیری از بیماری‌ها ، زندگی خانوادگی موجب افزایش طول عمر و ارتقاء سلامت روح آن‌ها می‌شود .

محمدی یادآور شد: سالمندان زمین‌گیر از خدمات پوشینه موردنیاز به میزان ماهیانه 200 هزار تومان بهره‌مند هستند که به‌حساب آن‌ها واریز می‌شود.

شایسته ذکر است در این مراسم 300 نفر از سالمندان حضور داشتند که از 31 نفر از آنها به دلیل موفقیت در راه اندازی کسب و کار  و تحصیل فرزندان تجلیل شد .

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۰۳

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید