دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۱۱ مهر ۱۳۹۷ / ۱۱:۱۰
سرویس : گیلان
کد خبر : ۱۶۴۳۶۶
گزارشگر : ۸۳
نماینده ولی‌فقیه در گیلان:

تقسیم عاطفه‌ها زیباترین تجلی مهربانی است

(چهارشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۷) ۱۱:۱۰

جشن عاطفه‌ها بهترین فرصت برای تجلی مهربانی و ترویج فرهنگ نوع‌دوستی است که همگان باید از این فرصت به نحو شایسته‌ای بهره بگیرند.

مرحله دوم جشن عاطفه‌ها با حضور نماینده ولی‌فقیه در گیلان، مدیران کل کمیته امداد و آموزش‌وپرورش و جمعی از مسئولان استان گیلان دریکی از مدارس دخترانه رشت برگزار شد.

 به گزارش سایت خبری کمیته امداد، آیت‌الله رسول فلاحتی، نماینده ولی‌فقیه در گیلان و امام‌جمعه رشت بابیان اینکه دانش‌آموزان آینده‌سازان کشور اسلامی ایران هستند گفت: باید همه تلاش کنیم تا بهترین شرایط تحصیلی وزندگی برای آن‌ها فراهم شود.

 وی با تأکید بر حفظ عفت و حیا توسط دانش‌آموزان افزود: اگر جوانان و نوجوانان در مسیر کسب معرفت و علم تلاش کنند می‌توانند در هر موقعیت و جایگاهی برای کشور و مردم تأثیرگذارو مفید باشند.

 امام‌جمعه رشت با اشاره به اینکه تقسیم عاطفه‌ها زیباترین تجلی مهربانی است ادامه داد: جشن عاطفه‌ها بهترین فرصت برای تجلی همدلی و ترویج فرهنگ نوع‌دوستی است که همگان باید از این فرصت به نحو شایسته‌ای بهره بگیرند.

 علیرضا محمدی، مدیرکل کمیته امداد استان گیلان با قدردانی از مشارکت و حضور گسترده مردم استان در مرحله اول جشن عاطفه‌ها گفت: مردم نوع‌دوست و نیکوکار استان در مرحله اول جشن عاطفه‌ها و در یک برآورد نهایی تا پایان شهریورماه سال جاری یک میلیارد و 215 میلیون تومان برای کمک به دانش‌آموزان بی‌بضاعت و کم‌بضاعت در قالب کمک‌های نقدی و غیر نقدی اهداء کردند.

وی بابیان اینکه امسال 350 هزار پاکت نیکوکاری در سطح مدارس گیلان توزیع‌شده است افزود: دانش‌آموزان و اولیاء آن‌ها کمک‌های خود را در قالب این پاکت هابه همنوعان خود اهداء می‌کنند و کمک‌های جمع‌آوری‌شده به تشخیص مدیران مدارس صرف امور تحصیلی دانش‌آموزان بی‌بضاعت و کم‌بضاعت می‌شود.

  محمدی شعار امسال جشن عاطفه‌ها را " لبخند مهر بسته به مهر شما " اعلام کرد و گفت: در حال حاضر هشت هزار دانش‌آموز و دو هزار دانشجو تحت حمایت کمیته امداد گیلان هستند که با کمک و همدلی نیکوکاران شرایط مناسب تحصیلی برای آن‌ها فراهم می‌شود.

وی بابیان اینکه جمع‌آوری کمک‌های مردمی تا پایان مهرماه سال جاری ادامه دارد یادآور شد: مردم نوع‌دوست گیلان می‌توانند کمک‌های خود را به‌صورت حضوری به دفاتر کمیته‌های امداد در سراسر استان و یا با شماره‌گیری کد *8877*013# و همچنین شماره تلفن گویای 0968877 و نرم‌افزار سکه برای کمک به دانش‌آموزان و دانشجویان بی‌بضاعت و کم‌بضاعت اهداء کنند.

  نادر جهان‌آرای، مدیرکل آموزش‌وپرورش استان گیلان بابیان اهمیت فعالیت‌های خیرخواهانه در جامعه تأکید کرد: خیروبرکت کار نیک در همه دوران زندگی انسان‌ها جاری و ساری می‌شود و همه باید تلاش کنیم تا نیکوکاری در زندگی ما نمود پیدا کند.

وی با اشاره به فعالیت‌های کمیته امداد برای حل مشکلات نیازمندان گفت: این نهاد مردمی همواره در کنار محرومان بوده و هست و همه وظیفه‌داریم تا در این مسیر یاریگر این نهاد انقلابی باشیم.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان گیلان بابیان اینکه فرهنگ حضور در فعالیت‌های خیرخواهانه باید در جامعه ترویج بیشتری پیدا کند افزود: دانش‌آموزان نقش بسیار برجسته‌ای در انتشار فرهنگ ناب نوع‌دوستی و مهربانی دارند.

شایسته ذکر است در پایان این مراسم دانش‌آموزان و مسئولان کمک‌های خود را در قالب پاکت نیکوکاری برای کمک به دانش‌آموزان نیازمند اهداء کردند.

انتهای پیام

 

کمیته امداد
تعداد بازدید : ۳۱۳

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید