دکمه موبایل منو

جزییات خبر

دوشنبه / ۱۶ مهر ۱۳۹۷ / ۱۲:۲۹
سرویس : گیلان
کد خبر : ۱۶۴۴۵۰
گزارشگر : ۸۳
در سال گذشته محقق شد

پرداخت هشت میلیارد تومان زکات توسط گیلانیان

(دوشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۷) ۱۲:۲۹

هشت میلیارد و 100 میلیون تومان زکات توسط گیلانیان در سال گذشته پرداخت شد که زکات جمع‌آوری‌شده در حوزه جهیزیه، درمان، تحصیل، مسکن، آزادی زندانیان جرائم غیر عمد و معیشت 23 هزار و 400 مددجوی تحت حمایت و اقشار آسیب‌پذیر جامعه هزینه شد.

مدیرکل کمیته امداد استان گیلان در نشست شورای زکات بخش خشکبیجار گزارشی از فعالیت‌های حوزه زکات این نهاد ارائه داد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، علیرضا محمدی، مدیرکل کمیته امداد استان گیلان با تأکید بر اینکه چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی باید باشکوه‌تر از همیشه برگزار شود گفت: دشمنان ایران و اسلام همواره تلاش کرده‌اند تا خدمات چهل‌ساله نظام اسلامی را کم رنگ جلوه دهند و امروز همگان وظیفه‌داریم تا بااطلاع رسانی دقیق و به‌موقع خدمات نقشه دشمنان را نقش بر آب کنیم.

وی با اشاره به اینکه کمیته امداد گیلان قرارگاه خدمت بی‌منت را در استان ایجاد کرده است افزود: تشکیل کمیته روستا و محرومیت‌زدایی برای رسیدگی هر چه‌بهتر و بیشتر به مشکلات مناطق روستایی و محروم یکی از اقدامات این نهاد برای تحقق محرومیت‌زدایی است.

محمدی بابیان اینکه بخش بزرگ کار خدمت‌رسانی به محرومان باید به مردم واگذار شود افزود: واگذاری صندوق صدقات به مردم در چند روستا نشان داد که هر جا به مردم اعتماد کرده‌ایم نتایج مثبتی را شاهد بوده‌ایم و خدمت اثربخش اتفاق افتاده است.

مدیرکل کمیته امداد گیلان به پرداخت هشت میلیارد و 100 میلیون تومان زکات توسط گیلانیان در سال گذشته خبر داد و گفت: زکات جمع‌آوری‌شده در حوزه جهیزیه، درمان، تحصیل، مسکن، آزادی زندانیان جرائم غیر عمد و معیشت 23 هزار و 400 مددجوی تحت حمایت و اقشار آسیب‌پذیر جامعه هزینه شد.

وی توانمندسازی خانوارهای تحت حمایت را به‌عنوان یک سیاست مهم در کاهش جامعه مددجویی عنوان کرد و افزود: همه تلاش امدادگران کمیته امداد این است تا با شناسایی استعدادهای اشتغال‌زایی و ارائه آموزش‌های مهارتی و پرداخت تسهیلات اشتغال به آن‌ها، خانوارها را به استقلال مالی رسانده و از چرخه حمایتی خارج کنیم.

محمدی با تأکید بر اینکه امروز با توجه به شرایط سخت اقتصادی نباید نیازمندی در پشت نوبت حمایت قرار بگیرد گفت: همه افرادی که از بیماری صعب‌العلاج رنج می‌برند و یا در شرایط سخت زندگی قرار دارند باید در کوتاه‌ترین زمان ممکن از حمایت و خدمات کمیته امداد بهره‌مند شوند.

وی به تبلیغ دشمنان علیه کمیته امداد اشاره کرد و ادامه داد: با همه این تبلیغات، در اجرای طرح‌هایی همچون صدقات، زکات و سایر طرح‌ها با افزایش مشارکت مردمی روبرو شدیم به‌عنوان‌مثال امسال در عید سعید قربان 35 درصد نسبت به سال گذشته افزایش درآمد داشتیم.

مدیرکل کمیته امداد گیلان همچنین در دیداری جداگانه با فرماندار رشت بر اهمیت خدمت‌رسانی بیشتر به نیازمندان به‌ویژه ساکنان مناطق محروم تأکید کرد و گفت: ببش ۲۴ هزار خانوار در شهرستان رشت تحت حمایت کمیته امداد هستند که ۴۲ هزار نفر را شامل می‌شوند.

شایسته ذکر است مدیرکل کمیته امداد گیلان به همراه معاونین و مدیران ستادی ضمن دیدار با امام‌جمعه بخش خشک بیجار، با مددجویان یکی از دهستان های محروم این بخش دیدار و گفتگو کردند و از نزدیک در جریان برخی از مشکلات آن‌ها قرار گرفتند.

انتهای پیام

کمیته امداد
تعداد بازدید : ۵۶۱

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید