دکمه موبایل منو

جزییات خبر

دوشنبه / ۱۰ دی ۱۳۹۷ / ۱۱:۳۹
سرویس : گیلان
کد خبر : ۱۶۵۸۹۳
گزارشگر : ۸۳
در 9 ماهه سال جاری محقق شد؛

پرداخت 9 میلیارد تومان زکات توسط گیلانیان در سال جاری

(دوشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۷) ۱۱:۳۹

مردم نیکوکار گیلان در 9 ماهه سال جاری 9 میلیارد و 900 میلیون تومان زکات شامل زکات فطره، واجب و مستحب برای کمک به نیازمندان پرداخت کرده‌اند.

رئیس اداره امور اجرایی زکات استان گیلان گزارشی از عملکرد حوزه زکات در سال جاری ارائه کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حامد آزمایش، رئیس اداره امور اجرایی زکات استان گیلان با قدردانی از مشارکت و همراهی مردم نوع‌دوست استان در پرداخت زکات گفت: زکات از جمله ضروریات دین بوده واز عبادات است که برای حل مشکلات فقراء، مساکین و ایتام هزینه می‌شود.

وی بابیان اینکه مردم نیکوکار گیلان در 9 ماهه سال جاری 9 میلیارد و 900 میلیون تومان زکات پرداخت کرده‌اند افزود: زکات جمع‌آوری‌شده شامل زکات فطره، واجب و مستحب  به صورت نقد و کالا بوده است.

حجت‌الاسلام آزمایش با اشاره به سرفصل‌های پرداختی زکات ادامه داد: کمک‌هزینه خرید جهیزیه، درمان، تحصیل دانش آموزان و دانشجویان، آزادی زندانیان، احداث، تعمیر و بازسازی مسکن، معیشت و اشتغال از مهم‌ترین سرفصل‌های هزینه کرد زکات است.

رئیس اداره امور اجرایی زکات استان گیلان با تأکید بر اینکه اگر مردم زکات مال خود را به‌موقع پرداخت کنند به‌موقع هم مشکلات نیازمندان حل خواهد شد افزود: نقش سازنده نماز و زکات در اصلاح امور اقتصادی جامعه و هم‌چین احیای حس نوع‌دوستی و مردم خواهی بر کسی پوشیده نیست که امیدواریم همگان بتوانیم در مسیر پرداخت زکات و ترویج فرهنگ این فریضه الهی کوشاتر باشیم.

وی بابیان اینکه زکات جمع‌آوری‌شده در هر روستا توسط شورای زکات همان روستا جمع‌آوری می‌شود تصریح کرد: زکات جمع‌آوری‌شده در هر منطقه صرف حل مشکلات نیازمندان همان محل توسط شورای زکات روستا می‌شود.

حجت‌الاسلام آزمایش خاطرنشان کرد: در حال حاضر بیش از 1500 شورای زکات روستا متشکل از معتمدین محل در حال فعالیت برای جمع‌آوری و هزینه کرد زکات هستند.

رئیس اداره امور اجرایی زکات استان گیلان با اشاره به اینکه هرساله در ماه‌های منتهی به پایان سال سبد غذایی برای خانوارهای نیازمند توسط شورای زکات روستاها تهیه می‌شود خاطرنشان کرد: مردم نوع‌دوست گیلان با پرداخت به‌موقع زکات می‌توانند ما را در تهیه این سبدهای غذایی به تعداد بیشتری برای خانوارهای محروم در سال جدید یاری رسانند.

انتهای پیام

کمیته امداد
تعداد بازدید : ۴۸۱

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید