دکمه موبایل منو

جزییات خبر

شنبه / ۱۵ دی ۱۳۹۷ / ۱۰:۵۴
سرویس : گیلان
کد خبر : ۱۶۶۰۲۰
گزارشگر : ۸۳
در9ماهه سال جاری محقق شد؛

کمک 4 میلیارد تومانی مردم گیلان به نیازمندان از طریق مراکز نیکوکاری / رشد 78 درصدی کمک‌ها

(شنبه ۱۵ دی ۱۳۹۷) ۱۰:۵۴

مردم نیکوکار گیلان در 9 ماهه سال جاری چهار میلیارد و یک‌میلیون و 139 هزار تومان از طریق مراکز نیکوکاری سطح استان به‌صورت نقدی و غیر نقدی به نیازمندان کمک کرده اندکه نسبت به مدت‌زمان مشابه سال گذشته 78 درصد رشد داشته است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمدرضا جواد زاده، معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان گیلان با تشریح اهداف راه‌اندازی مراکز نیکوکاری گفت: این مراکز باهدف واگذاری امور خیریه به مردم، سرعت بخشیدن رسیدگی به امور فقرا، بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود در محله‌ها، تنوع‌بخشی به فعالیت‌ها و خدمات قابل‌ارائه به نیازمندان ایجاد و راه‌اندازی شده‌اند.

وی ارائه خدمات آموزشی، مشاوره‌ای، فرهنگی در کنار خدمات حمایتی  و استفاده از ظرفیت مردم و خیران در کمک به نیازمندان را ازجمله برنامه‌های مراکز نیکوکاری عنوان کرد و افزود: ارائه خدمات از طریق مراکز نیکوکاری از پراکنده‌کاری جلوگیری و انسجام و هماهنگی برای رفع نیازهای محرومان را به دنبال دارد.

جواد زاده با اشاره به اینکه در 9 ماهه سال جاری چهار میلیارد و یک‌میلیون و 139 هزار تومان توسط گیلانیان به مراکز نیکوکاری برای رفع مشکلات محرومان پرداخت‌شده است ادامه داد: این کمک‌های به‌صورت نقدی و غیر نقدی و ارائه خدمات بوده که نسبت به مدت‌زمان مشابه سال گذشته 78 درصد رشد داشته است..

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد گیلان بابیان اینکه کمک‌های مردم به مراکز نیکوکاری 419 میلیون و 219 هزار تومان به‌صورت نقدی و دو میلیارد و 207 میلیون تومان هم به‌صورت غیر نقدی بوده است افزود: یک میلیارد و 394 میلیون و 960 هزار تومان هم در قالب ارائه خدمات به نیازمندان کمک شده است.

وی ساختار مراکز نیکوکاری رامتشکل از هیئت‌امنای مسجد و محل، امام جماعت مسجد و نیکوکاران دانست و تصریح کرد: مراکز نیکوکاری زمینه ارتباط بی‌واسطه خیران هر محله با نیازمندان همان محدوده را فراهم می‌کند و نهادینه‌سازی فرهنگ احسان و نیکوکاری به‌صورت محله محور کمک و شناسایی خیران و نیازمندان واقعی محله و ارائه خدمت به نیازمندان از طریق کمک‌های مردمی در محل سکونت و گسترش ارتباطات بین مردم در محله را به دنبال دارد.

جواد زاده از فعالیت ۱۸ مرکز نیکوکاری در گیلان خبر داد و افزود: در حال برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی ۷۰ مرکز در سطح ادارات تابعه استان هستیم و تعامل و تفاهم با خیریه‌ها، مؤسسات عام‌المنفعه، سازمان‌ها و تشکل‌های اجتماعی فعال و همسو استان برای تأمین نیازهای محرومین در بخش‌های مسکن، جهیزیه، امور فرهنگی، بهداشت و درمان، معیشت برنامه‌ریزی برای جذب حامی برای ایتام ومحسنین تحت حمایت مراکز نیکوکاری از دیگر اقدامات در حال پیگیری است.

وی بابیان اینکه در 9 ماهه سال جاری 129 نیکوکار از طریق مراکز نیکوکاری برای حمایت ۱۳۰ یتیم تحت حمایت جذب‌شده‌اند افزود:12 هزار و 190 صندوق هم برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی به مراکز نیکوکاری واگذارشده است.

انتهای پیام

کمیته امداد
تعداد بازدید : ۵۸۴

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید