دکمه موبایل منو

جزییات خبر

شنبه / ۲۲ دی ۱۳۹۷ / ۱۳:۲۴
سرویس : گیلان
کد خبر : ۱۶۶۱۵۲
گزارشگر : ۸۳
مدیرکل کمیته امداد گیلان:

پاداش‌های مادی نمی‌تواند جبران کار طاقت‌فرسای پرستاران باشد

(شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷) ۱۳:۲۴

مدیرکل کمیته امداد گیلان گفت: تنها کسانی می‌توانند به شغل پرستاری و مراقبت از بیماران بپردازند که از انگیزه بالا، قدرت تحمل، دل سوزی و بردباری بهره‌مند باشند و پاداش های مادی نمی‌تواند جبران کار طاقت‌فرسای پرستاران باشد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، عباس اهرابی، مدیرکل کمیته امداد گیلان در جمع امدادگران این نهاد در حوزه درمان با تبریک سالروز ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار گفت: حضرت زینب (س) بهترین الگوی صبر و ایثار است که پرستاری از بهترین مخلوقات خدا یعنی اهل‌بیت (ع) را به عهده داشت.

وی به مقدس بودن شغل پرستاری اشاره کرد و افزود: تنها کسانی می‌توانند به شغل پرستاری و مراقبت از بیماران بپردازند که از انگیزه بالا، قدرت تحمل، دل سوزی و بردباری بهره‌مند باشندوپاداش های مادی نمی‌تواند جبران کار طاقت‌فرسای پرستاران باشد.

اهرابی با اشاره به اینکه امدادگران حوزه درمان کمیته امداد با مددجویانی که هم از درد جسمی و هم درد معیشتی رنج می‌برند سروکار دارند تأکید کرد: خوش‌رفتاری، دلجویی، مدارا و صبر می‌تواند مرهمی برای درد این مددجویان و بیماران باشد.

مدیرکل کمیته امداد گیلان بابیان حدیثی از رسول گرامی اسلام که فرموده‌اند: هر کس انسانی را که ناتوانی جسمی دارد یاری کند خداوند او را در کارهایش یاری می‌دهد تصریح کرد: یکی از وظایف امدادگران این نهاد یاری‌رساندن به افرادی است که پناه و چاره‌ای ندارند و کمیته امداد مأمنی برای آن‌هاست.

وی بابیان اینکه کمیته امداد با الهام از آموزه‌های دینی همواره سعی بر این دارد که اصولی‌ترین و شایسته‌ترین خدمات را به مددجویان تحت حمایت خود ارائه دهد افزود: خدمات بهداشتی ودرمانی یکی از مهم‌ترین این خدمات است که شرایط زندگی سالم را برای مددجویان فراهم می‌کند.

ذکر است در حال حاضر 116 هزار و 300 خانوار از مددجویان و اقشار آسیب‌پذیر در گیلان تحت حمایت کمیته امداد از خدمات معیشتی، درمانی، مسکن، فرهنگی و حمایتی برخوردار هستند.

انتهای پیام

 

کمیته امداد
تعداد بازدید : ۵۴۷

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید