جزییات خبر

دوشنبه / ۲۴ تیر ۱۳۹۸ / ۱۱:۰۹
سرویس : گیلان
کد خبر : ۱۶۹۶۰۶
گزارشگر : ۸۳
در سه‌ماهه نخست سال جاری محقق شد؛

بهره‌مندی 5112 مددجوی گیلانی از بیمه تأمین اجتماعی

(دوشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۸) ۱۱:۰۹

در سه‌ماهه اول سال جاری دو میلیارد و 650 میلیون تومان حق بیمه برای پنج هزار و 112 نفراز مددجویان به سازمان تأمین اجتماعی استان پرداخت‌شده است.

 به گزارش سایت خبری کمیته امداد، عباس فلاحتی، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان گیلان بابیان اینکه توانمندسازی مددجویان یکی از اهداف مهم این نهاد است گفت: برای رسیدن به این مهم و خروجی پایدار و افزایش ضریب نفوذ بیمه‌ها در بین مددجویان، پرداخت حق بیمه اجتماعی آن‌ها با مشارکت آنان و کمیته امداد انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بیمه‌شدگان می‌توانند از تمامی مزایای بیمه‌های اجتماعی مانند بازنشستگی، فوت، ازکارافتادگی و درمان استفاده کنند افزود: خدمت بیمه تأمین اجتماعی شامل بیمه مشمولین طرح‌های اشتغال و خودکفایی در قالب صاحبان حرف و مشاغل آزاد، بیمه زنان سرپرست خانوار شهری در قالب صاحبان حرف و مشاغل آزاد و بیمه مددجویان از طریق صندوق بیمه روستاییان و عشایراست.

فلاحتی بهره‌مند شدن مددجویان از خدمات بیمه تأمین اجتماعی را گام بلندی برای توانمندی و خوداتکایی آن‌ها دانست و گفت: در سه‌ماهه اول سال جاری دو میلیارد و 650 میلیون تومان حق بیمه برای پنج هزار و 112 نفراز مددجویان به سازمان تأمین اجتماعی استان پرداخت‌شده است.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد گیلان افزود: بر اساس توافق انجام‌شده با سازمان تأمین اجتماعی، با پرداخت حداقل 10 سال حق بیمه و شرایط سنی ۵۵ سال برای زنان سرپرست خانوار تحت حمایت می‌توانند از مزایایی مستمری بازنشستگی بهره‌مند شوند.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر 115 هزار و 148 خانوار در گیلان تحت حمایت کمیته امداد هستند که ماهیانه 26 میلیارد و 500 میلیون تومان مستمری به‌حساب آن‌ها واریز می‌شود.

انتهای پیام

کمیته امداد
تعداد بازدید : ۵۰۳
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید