جزییات خبر

چهارشنبه / ۲۶ تیر ۱۳۹۸ / ۰۹:۱۶
سرویس : گیلان
کد خبر : ۱۶۹۶۸۴
گزارشگر : ۸۳
در سه‌ماهه سال جاری محقق شد؛

کمک بیش از هفت میلیارد تومانی حامیان به ایتام و فرزندان محسنین/ افزایش 117 درصدی کمک‌ها

(چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸) ۰۹:۱۶

در سه‌ماهه سال جاری هفت میلیارد و 104 میلیون و 242 هزار تومان توسط نیکوکاران و حامیان به ایتام و محسنین کمک شده که نسبت به مدت‌زمان مشابه سال گذشته 117 درصد رشد داشته است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، عباس اهرابی، مدیرکل کمیته امداد گیلان بابیان اهمیت توجه و رسیدگی به ایتام و فرزندان و محسنین گفت: یکی از خدمات ماندگار و اثرگذار این نهاد اکرام ایتام است که با کمک و مشارکت حامیان و نیکوکاران اجرا می‌شود.

وی با اشاره به اینکه نیازهای یک یتیم و یا فرزند محسنین فقط نیازهای مالی نیست افزود: نیاز فرهنگی، اجتماعی و مشاوره برای رسیدن به مرحله بلوغ و ادامه زندگی و همچنین کمک به انتخاب شغل و همسر مناسب ازجمله نیازهای آن‌ها است که باید به آن توجه شود.

اهرابی بابیان اینکه در حال حاضر سه هزار و 663 یتیم با 13 هزار و 330 حامی تحت حمایت کمیته امداد گیلان هستند ادامه داد: 6 هزار و 245 حامی هم از چهار هزار و 551 فرزند محسنین تحت پوشش این نهاد حمایت می‌کنند این در حالی است که 167 نفر از فرزندان محسنین هنوز فاقد حامی هستند.

مدیرکل کمیته امداد گیلان با قدردانی از کمک و همدلی نیکوکاران و حامیان به ایتام و محسنین افزود: در سه‌ماهه سال جاری هفت میلیارد و 104 میلیون و 242 هزار تومان توسط نیکوکاران و حامیان به ایتام و محسنین کمک شده که نسبت به مدت‌زمان مشابه سال گذشته 117 درصد رشد داشته است.

اهرابی خاطرنشان کرد: برخی از ایتام با بیماری صعب‌العلاج دست‌وپنجه نرم می‌کنند که تعداد آن‌ها به 98 نفر رسیده و نیاز به توجه و حمایت بیش‌ازپیش حامیان و نیکوکاران دارند.

وی یکی از خدمات ارائه‌شده به ایتام و محسنین را ساخت مسکن برای آن‌ها عنوان کرد و گفت: 85 واحد مسکن برای ایتام و محسنین ساخته‌شده و 180 واحد مسکن هم در حال ساخت برای آن‌ها است و هزار و 385 نفر از ایتام هنوز فاقد مسکن هستند.

اهرابی اجرای طرح شوق زیارت برای ایتام و محسنین را از دیگر اقدامات کمیته امداد عنوان کرد و افزود: در سه‌ماهه اول سال جاری هزار و 235 نفر از ایتام و محسنین با مشارکت و کمک خیران به مشهد مقدس و هفت نفر هم به عتبات عالیات اعزام‌شده‌اند.

شایسته ذکر است نیکوکاران عزیز می‌توانند از طریق شماره‌گیری کد *8877*013# ویا با مراجعه به سایت ekram.emdad.ir و portal.mohsenin.ir یاریگر ایتام و محسنین باشند و همچنین شماره تماس 01333365852 هم آماده پاسخگویی به سؤالات خیران عزیز است.

انتهای پیام

کمیته امداد
تعداد بازدید : ۶۳۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید