جزییات خبر

پنج شنبه / ۲۷ تیر ۱۳۹۸ / ۰۹:۱۸
سرویس : گیلان
کد خبر : ۱۶۹۷۵۴
گزارشگر : ۸۳
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد گیلان خبرداد:

اشتغال‌زایی فرزند مددجو برای 80 نفر از طریق بافت فرش ابریشم

(پنج شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸) ۰۹:۱۸

این فرزند مددجو که ساکن روستای شیرجو پشت رودبنه از توابع شهرستان لاهیجان است درسال 1392 با دریافت وام 45 میلیون تومانی اشتغال‌زایی فعالیت خود را در حوزه فرش‌بافی آغاز کرد که هم‌اکنون 80 نفر از نیازمندان را با خود مشغول به کار کرده وماهیانه 30 میلیون تومان حقوق به آن هاخودپرداخت می‌کند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حبیب اله رضادوست، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد گیلان بابیان اینکه توانمندسازی خانواده‌های تحت حمایت از مهم‌ترین سیاست‌های این نهاد است گفت: صنعت فرش و گلیم‌بافی یکی از زمینه‌هایی است که به‌وسیله آن برای مددجویان کمیته امداد شغل ایجادشده است.

وی با اشاره به فعالیت‌های اثرگذار خانم حسین پور فرزند مددجوی کمیته امداد گیلان در حوزه صنعت فرش‌بافی افزود: این فرزند مددجو که ساکن روستای شیرجو پشت رودبنه از توابع شهرستان لاهیجان است درسال 1392 با دریافت وام 45 میلیون تومانی فعالیت خود را در حوزه فرش‌بافی آغاز کرد که هم‌اکنون 80 نفر از نیازمندان را با خود مشغول به کار کرده وماهیانه 30 میلیون تومان حقوق به آن هاخودپرداخت می‌کند.

رضادوست با تأکید بر اینکه وی در حال حاضر سرمایه خود را به 600 میلیون تومان رسانده است خاطرنشان کرد: این فرزند مددجو توانسته 70 نفر را در صنعت فرش‌بافی با خود مشغول به کار کند که همگی ساکن روستا و از قشر محروم و کم‌بضاعت هستند.

 معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد گیلان ادامه داد: وی به‌تازگی دستگاه ابریشم‌کشی خریداری و راه‌اندازی کرده که با اجرای این کار 10 نفر از اقشار نیازمند ساکن روستا مشغول به کار می‌شوند.

وی بابیان اینکه از سال 1392 تاکنون یازده تخته فرش با نخ ابریشم توسط این فرزند مددجو و کارگرانش بافته‌شده است افزود: بخشی از این فرش‌ها به کشورهای خارجی صادرشده است.

رضادوست گفت: این فرزند مددجو یکی از اهداف خود را راه‌اندازی یک کارگاه بزرگ فرش‌بافی اعلام کرده است که بتواند تعداد بیشتری از افراد نیازمند را مشغول به کار کند و از طرف دیگر موجب رونق صنعت فرش‌بافی در گیلان شود.

انتهای پیام

کمیته امداد
تعداد بازدید : ۶۶۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید