جزییات خبر

چهارشنبه / ۱۶ مرداد ۱۳۹۸ / ۰۸:۰۲
سرویس : گیلان
کد خبر : ۱۶۹۹۹۰
گزارشگر : ۸۳
طی چهارماهه سال جاری محقق شد؛

پرداخت بیش از 9 میلیارد تومان زکات توسط گیلانیان

(چهارشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۸) ۰۸:۰۲

مردم نیکوکار گیلان در چهارماهه سال جاری 9 میلیارد و 310 میلیون و 241 هزار تومان زکات شامل زکات فطره، واجب و مستحب برای کمک به نیازمندان پرداخت کرده‌اند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، عباس اهرابی، مدیرکل کمیته امداد گیلان با قدردانی از مشارکت و همراهی مردم نوع‌دوست استان در پرداخت زکات گفت: پرداخت زکات علاوه بر کمک به حل مشکلات نیازمندان واقعی موجب ترویج و احیای حس نوع‌دوستی و مردم خواهی در جامعه می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه اگر مردم زکات مال خود را به‌موقع پرداخت کنند به‌موقع هم مشکلات نیازمندان حل خواهد شد افزود: کمک‌هزینه خرید جهیزیه، درمان، تحصیل دانش آموزان و دانشجویان، آزادی زندانیان، احداث، تعمیر و بازسازی مسکن، معیشت و اشتغال از مهم‌ترین سرفصل‌های هزینه کرد زکات است.

اهرابی بابیان اینکه مردم نیکوکار گیلان در چهارماهه سال جاری 9 میلیارد و 310 میلیون و 241 هزار تومان زکات پرداخت کرده‌اند ادامه داد: زکات پرداختی  شامل هفت میلیارد و 819 میلیون و 187 هزار تومان زکات فطره،، یک میلیارد و 491 میلیون و 55 هزارتومان زکات مستحبی و مابقی هم کفارات بوده است.

مدیرکل کمیته امداد گیلان با اشاره به اینکه زکات جمع‌آوری‌شده در هر روستا توسط شورای زکات همان روستا جمع‌آوری می‌شود تصریح کرد: زکات جمع‌آوری‌شده در هر منطقه صرف حل مشکلات نیازمندان همان محل توسط شورای زکات روستا می‌شود.

وی به فعالیت بیش از 1500 شورای زکات روستا متشکل از معتمدین محل برای جمع‌آوری و هزینه کرد زکات اشاره کرد و گفت: کمیته‌های امداد سراسر گیلان و مراکز نیکوکاری و همچنین شورای زکات روستاها آماده دریافت زکات مردم نوع‌دوست و نیکوکار استان است.

شایسته ذکر است با کمک مردم نیکوکار گیلان و با پرداخت به‌موقع زکات، در چهارماهه سال جاری 50 درصد تحقق برنامه زکات انجام‌شده است.

انتهای پیام

کمیته امداد
تعداد بازدید : ۸۹۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید