جزییات خبر

شنبه / ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۴:۰۱
سرویس : گیلان
کد خبر : ۱۷۰۱۹۶
گزارشگر : ۸۳
در چهارماهه نخست سال جاری محقق شد؛

بهره‌مندی بیش از 9 هزار نفر از مددجویان گیلانی از بیمه درمانی کمیته امداد

(شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۸) ۱۴:۰۱

در چهارماهه سال جاری 9 هزار و 474 نفر از مددجویان گیلانی خدمات بیمه مکمل شامل مابه‌التفاوت هزینه‌های درمانی مددجویان خارج از مشمول بیمه پایه به‌ویژه بیماران خاص و صعب‌العلاج یک میلیارد و 782 میلیون تومان دریافت کرده‌اند.

 به گزارش سایت خبری امداد، عباس فلاحتی، معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان گیلان با اشاره به اینکه با بهره‌گیری از نظام ارجاع مبتنی بر پزشک خانواده، خدمات بیمه‌ای پایه برای مددجویان ساکن در شهرهای بالای بیست هزار نفر ارائه می‌شود گفت: همه بیمه‌شدگان دارای پزشک خانواده و پرونده الکترونیک سلامت هستند که با اجرای بیمه مبتنی بر نظام ارجاع و پزشک خانواده، دسترسی مناسب و عادلانه به خدمات سلامت و کاهش هزینه‌های درمان ایجادشده است.

وی تشکیل پرونده پزشکی نزد پزشک خانواده برای هر بیمار، کسب خدمات مشاوره پزشکی از پزشک خانواده ، جلوگیری از مراجعات مکرر و غیرضروری به پزشکان مختلف و اجتناب از مصرف بی‌رویه دارو و خدمات پاراکلینیک ، تعیین اولویت‌های درمانی در برنامه‌ریزی مناسب با اعتبارات سرانه درمان را ازجمله مزایا و دستاوردهای بیمه خانوارهای تحت حمایت عنوان کرد.

 فلاحتی بابیان اینکه در چهارماهه سال جاری 9 هزار و 474 نفر از مددجویان گیلانی خدمات بیمه مکمل شامل مابه‌التفاوت هزینه‌های درمانی مددجویان خارج از مشمول بیمه پایه به‌ویژه بیماران خاص و صعب‌العلاج دریافت کرده‌اند افزود: برای نفر از این مددجویان یک میلیارد و 782 میلیون تومان بابت بیمه مکمل پرداخت‌شده است.

 معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان گیلان خاطرنشان کرد: در حال حاضر بیمه پایه مددجویان شهرهای بالای 20 هزار نفر جمعیت توسط سازمان بیمه سلامت در چارچوب دفترچه‌های سایر اقشار انجام می‌گیرد و مددجویان با انتخاب پزشک خانواده، توسط کمیته امداد به دفاتر پیشخوان دولت معرفی‌شده و دفترچه‌های بیمه سلامت را دریافت می‌کنند.

  وی با اشاره به اینکه در حال حاضر 1900 کودک زیر پنج سال دارای سوءتغذیه در گیلان شناسایی‌شده‌اند افزود: برای رفع سوءتغذیه این کودکان 760 میلیون تومان در قالب تهیه سبد غذایی هزینه شده است که بر اساس مصرف روزانه دو هزار کالری تعیین‌شده و به‌طور متوسط ماهیانه برای هر کودک صد هزار تومان در قالب سبد غذایی پرداخت می‌شود.

  فلاحتی حمایت از مادران باردار و شیرده تحت حمایت یکی دیگر از اقدامات این نهاد در چهارماهه سال جاری بوده است کفت: 16 نفر از مادران باردار و شیرده تحت حمایت سبد غذایی به ارزش 6 میلیون و 400 هزار تومان دریافت کرده‌اند که بر اساس انرژی دو هزار کالری در روز تهیه و اهداء این سبد غذایی تا دو سال بعد از زایمان نیز ادامه دارد.

 وی بااینکه پرداخت حق بیمه تأمین اجتماعی مددجویان با مشارکت آنان و کمیته امداد برای توانمندسازی آن‌ها، رسیدن به خروجی پایدار و افزایش ضریب نفوذ بیمه‌ها در بین جامعه هدف انجام می‌شود ادامه داد: بیمه‌شدگان می‌توانند از تمامی مزایای بیمه‌های تأمین اجتماعی مانند بازنشستگی، فوت، ازکارافتادگی و درمان استفاده کنند.

 فلاحتی با اشاره به اینکه سه هزار و 588 نفر از زنان سرپرست خانوار زیر 55 سال، 571 نفر از مجریان طرح‌های اشتغال و خودکفایی در قالب صاحبان حرف و مشاغل آزاد از بیمه تأمین اجتماعی برخوردار هستند افزود: 867 نفر مشمولین کد 944 یعنی افرادی که از تاریخ 1/1/88 به بعد به هر طریقی نزد تأمین اجتماعی سابقه بیمه دارند و مشمول بهره‌مندی از یارانه‌ها نمی‌شوند هم از مزایای بیمه تأمین اجتماعی بهره‌مند شده‌اند که جمعاً برای همه این مددجویان دو میلیارد و 323 میلیون تومان حق بیمه پرداخت‌شده است.

 معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان گیلان کمک به شاخص‌های بهداشتی در قالب برگزاری کلاس‌های آموزشی باهدف پیشگیری از بیماری را از دیگر خدمات ارائه‌شده به مددجویان در سال جاری عنوان کرد و گفت: برای برگزاری این کلاس‌های آموزشی 63 میلیون و 500 هزار تومان هزینه شده است.

 شایسته ذکر است سه هزار و 206 نفر از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد گیلان دارای بیماری خاص و صعب‌العلاج هستند.

 انتهای پیام

کمیته امداد
تعداد بازدید : ۸۱۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید