جزییات خبر

پنج شنبه / ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۰:۴۱
سرویس : گیلان
کد خبر : ۱۷۰۲۷۵
گزارشگر : ۸۳

جوابیه

(پنج شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸) ۱۰:۴۱

جوابیه اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد استان گیلان در پی انتشار خبر حوزه حمایت و سلامت با موضوع سوء تغذیه کودکان زیر6 سال صادرشد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، در پی انتشار خبر حوزه حمایت و سلامت کمیته امداد امام خمینی (ره) استان گیلان، متاسفانه تعدادی از رسانه ها با تقطیع صرفاً بخشی از مصاحبه مذکور اقدام به انتشار خبر سوء تغذیه کودکان عزیز این استان را داشتند، همین امر سبب شد ابهاماتی در اذهان هم استانی های عزیز شکل بگیرد، بر این اساس به صورت اجمال توضیحاتی از سوی اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد گیلان جهت تنویر افکار عمومی انتشار می یابد .

۱.بر اساس دستورالعمل وزارت بهداشت و درمان و همچنین غربالگری آن وزارتخانه ۱۹۰۰ نفر از کودکان زیر ۶ سال استان گیلان بنا به دلایل متعدد دچار سوء تغذیه بوده و به کمیته امداد استان معرفی شده اند، لازم به توضیح است "کارشناسان بر این باورند حداقل نیاز غذایی یک کودک زیر شش سال روزانه ۲۰۰ کالری است که با توجه به اقلیم و شرایط جغرافیایی هر منطقه نوع مواد غذایی مورد نیاز متفاوت خواهد بود."

۲. از بین ۱۹۰۰ کودک دچار سوء تغذیه تعداد ۲۹۶ نفر کودکانی هستند که والدین آنها تحت حمایت کمیته امداد استان گیلان بوده و سرپرست ما بقی کودکان بنا به دلایل مختلف شرایط لازم برای تحت حمایت قرار گرفتن این نهاد را ندارند و تعدادی از آن ها هم ازسوی دیگر سازمان های حمایتی و خیریه ها حمایت می شوند.

۳. از عوامل موثر در سوء تغذیه کودکان،  فقر مالی ، فرهنگی و آموزشی والدین - نبوده مواد غذایی مناسب کودکان -ناآگاهی تغذیه ای والدین -ابتلاء به بیماریها ،پرخوری ،بدخوری و کم غذا خوردن کودک و مادر....را می توان نام برد.

4. تمامی ۱۹۰۰ کودک هر ماهه از سبد غذایی مبلغ یکصد هزار تومان که از سوی دولت محترم تخصیص داده شده‌است بر خوردار هستند که این مبلغ کفاف لازم برای تهیه سبد غذایی مناسب را نمی دهد بنابراین نیاز به مشارکت مردم  نیکوکار است.

5. طرح همسفره که با مشارکت کمیته امداد ، هنرمندان و ورزشکاران شکل گرفته در جهت تامین نیاز غذایی این کودکان اجرا می شود .

مردم نوع دوست گیلان می‌توانند از طریق  سایت  www.hamsofreh.ir. ویا  با شماره گیری کد دستوری #1*5*8877* و همچنین حضور در دفاتر کمیته امداد در سراسر استان در این امر خداپسندانه مشارکت نمایند.

انتهای پیام

 

کمیته امداد
تعداد بازدید : ۹۰۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید