جزییات خبر

یکشنبه / ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۰:۰۳
سرویس : گیلان
کد خبر : ۱۷۰۵۹۰
گزارشگر : ۸۳
در پنج‌ ماهه سال جاری محقق شد؛

اجرای 890 طرح اشتغال توسط مددجویان گیلانی/ ارائه بسته‌های تشویقی به کارفرمایان

(یکشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۸) ۱۰:۰۳

مدیرکل کمیته امداد استان گیلان گفت: در پنج‌ ماهه سال جاری 890 طرح اشتغال توسط مددجویان تحت حمایت کمیته امداد گیلان اجرا شد که برای اجرای این طرح‌ها 22 میلیارد و 700 میلیون تومان پرداخت‌شده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، عباس اهرابی یکی از برنامه‌های اصلی و اولویت‌دار این نهاد را توانمندسازی خانوارهای تحت حمایت عنوان کرد و گفت: توانمندسازی اقتصادی مددجویان از طریق ایجاد شغل با پرداخت تسهیلات ارزان انجام می‌شود.

وی با اشاره به اجرای طرح استعداد سنجی اشتغال در کمیته امداد افزود: طرح استعداد سنجی در میان خانواده‌های تحت حمایت اجرا می‌شود و بر اساس این طرح افرادی همچون زنان سرپرست خانوار،‌ فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها و یا افرادی که به نحوی توانایی کار داشته باشند شناسایی و بعد از ارائه آموزش‌های مهارتی تسهیلات اشتغال‌زایی به آن‌ها پرداخت می‌شود.

اهرابی از اجرای 890 طرح اشتغال در پنج‌ماهه سال جاری خبر داد و گفت: برای اجرای این طرح‌ها 22 میلیارد و 700 میلیون تومان پرداخت‌شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان گیلان ارائه آموزش‌های مهارتی شامل مهارت‌آموزی، پایدارسازی طرح، کارآفرینی، حرفه‌آموزی دانش آموزان دبیرستانی را از دیگر برنامه‌های مهم این نهاد برشمرد و گفت: در پنج‌ماهه سال جاری هزار و 687 نفر از مددجویان گیلانی از این آموزش‌ها بهره‌مند شده‌اند.

وی همکاری‌های مشترک کمیته امداد با سایر دستگاه‌ها را ضروری دانست و ادامه داد:‌ بانک‌های عامل، سازمان فنی و حرفه‌ای از در امر پرداخت تسهیلات و مهارت‌آموزی مددجویان همکاری تنگاتنگی با این نهاد دارند و هدف از برگزاری دوره‌های آموزشی هم‌کسب مهارت و آشنایی مددجویان با مشاغل موردنیاز و استفاده مطلوب از تسهیلات قرض‌الحسنه کمیته امداد است.

 اهرابی خاطرنشان کرد: طرح‌های اشتغال‌زایی بیشتر در زمینه‌های کشاورزی، شیلات، دام‌پروری، خدمات و صنایع‌دستی اجرا می‌شود.

وی بابیان اینکه از افراد علاقه‌مند برای ورود به حوزه اشتغال‌زایی حمایت‌های خوبی انجام می‌شود افزود:‌ دادن آموزش‌های لازم بدون نیاز به پرداخت هزینه و پرداخت حق بیمه تأمین اجتماعی متقاضیان به مدت دو سال ازجمله این اقدامات حمایتی است.

مدیرکل کمیته امداد گیلان تصریح کرد: کارفرمایانی که مددجویان را مشغول به کار کنند به ازای به‌کارگیری هر مددجو 40 الی 50 میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه بانکی به آن‌ها پرداخت می‌شود که از بسته‌های تشویقی این نهاد برای ترویج امر اشتغال‌زایی محسوب می‌شود.

شایسته ذکر است از ابتدای سال جاری تاکنون 30 نفر از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد گیلان از طریق کارفرمایان در بنگاه‌های اقتصادی مشغول به کار شده‌اند.

انتهای پیام

کمیته امداد
تعداد بازدید : ۱,۰۰۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید