جزییات خبر

شنبه / ۲۳ شهریور ۱۳۹۸ / ۰۹:۱۸
سرویس : گیلان
کد خبر : ۱۷۰۶۲۹
گزارشگر : ۸۳
استاندار گیلان مطرح کرد:

اعتماد عمومی بزرگ‌ترین سرمایه اجتماعی کمیته امداد است

(شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۸) ۰۹:۱۸

اعتماد عمومی مردم به کمیته امداد بزرگ‌ترین سرمایه اجتماعی این نهاد انقلابی است که این سرمایه با هیچ‌چیز دیگری قابل جابجایی نیست و باید برای افزایش این اعتماد عمومی تلاش مضاعف شود.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، دکتر ارسلان زارع، استاندار گیلان در جمع مدیران کمیته امداد استان با تسلیت ایام سوگواری امام حسین (ع) گفت: یکی از مهم‌ترین درس‌های عاشورا و حماسه نهضت حسینی تقویت روحیه مقاومت، ایثار و تحمل سختی و مشکلات در مسیر دستیابی به آرمان‌های الهی و نظام اسلامی است و مردم ایران با درس گرفتن از چنین روحیه‌ای سال‌ها در برابر توطئه‌های استکباری دشمنان انقلاب برای حفظ استقلال و تحقق آرمان‌های انقلاب و استمرار آن ایستادگی کرده‌اند

وی بابیان اینکه با تشدید تحریم‌های ظالمانه و غیرقانونی آمریکا فشار بر معیشت خانواده‌های کم‌درآمد و مددجویان کمیتهٔ امداد و بهزیستی بیش‌تر می‌شود افزود: مجموعه کمیته امداد با حمایت دولت و پشتیبانی رهبر معظم انقلاب در تلاش هستند تا آثار تشدید تحریم‌های ناجوانمردانه به اقشار ضعیف به‌ویژه مددجویان کمیته امداد حداقل ممکن برسد.

استاندار گیلان اعتماد عمومی مردم به کمیته امداد را بزرگ‌ترین سرمایه اجتماعی این نهاد انقلابی عنوان کرد و ادامه داد: این سرمایه با هیچ‌چیز دیگری قابل جابجایی نیست و باید برای افزایش این اعتماد عمومی تلاش مضاعف شود

 دکتر زارع کاهش وابستگی مددجویان به مستمری دریافتی را در درازمدت بسیار مهم دانست و تصریح کرد: لحظه‌ای شیرین‌تر از آن نیست که مددجوی کمیته امداد به خودکفایی برسد و علاوه بر ظرفیت اشتغال و تولیدی که ایجاد می‌کنند در خدمت رشد و توسعه اقتصاد کشور باشد و بتواند افراد نیازمند را هم با خود همراه و مشغول به کار کند.

وی کاهش جامعه مددجویی از طریق ایجاد شغل برای آن‌ها را از اقدامات ارزشمند کمیته امداد عنوان کرد و افزود: این امر علاوه بر حفظ کرامت مددجویان، آن‌ها را در مسیر رشد اقتصادی و به دنبال آن رشد فرهنگی و اعتقادی هم قرار می‌دهد.

 عباس اهرابی، مدیرکل کمیته امداد گیلان بابیان توجه به حل مشکلات محرومان گفت: کمیته امداد بازوی توانمند دولت و نظام است و مستضعفان هم همواره پای نظام و آرمان‌های انقلاب اسلامی بوده و هستند.

 وی با اشاره به اینکه توانمندسازی خانوارهای تحت حمایت از اولویت‌های کاری کمیته امداد است افزود: توانمندسازی اقتصادی خانوارها از طریق ایجاد شغل برای آن‌ها با ارائه تسهیلات ارزان انجام می‌شود.

 مدیرکل کمیته امداد گیلان بابیان اینکه در حال حاضر حدود 116 هزار خانوار تحت حمایت این نهاد در استان هستند گفت: ماهیانه 27 میلیارد تومان مستمری به‌حساب این خانوارها واریز می‌شود که رقم قابل‌توجهی است.

  اهرابی با اشاره به افزایش ۷۸ درصدی زکات فطریه در سال جاری و ۲ برابر شدن نذری‌های عید قربان و همچنین کمک ۳ میلیارد تومانی نیکوکاران از طریق کمیته امداد به سیل‌زدگان گفت: مردم گیلان به لحاظ مشارکت در امور خیر همواره نشان داده‌اند که از پیشتازان کشور هستند و مصداق آن افزایش آمارها است

وی افزایش وام اشتغال به مددجویان از 20 میلیون به 80 میلیون تومان برای هر نفر را از برنامه‌های کمیته امداد عنوان کرد و افزود: سال گذشته سه هزار و 750 طرح اشتغال‌زایی بااعتبار 86 میلیارد تومان توسط مددجویان انجام شد که این میزان امسال به هفت هزار و 530 طرح بااعتبار 222 میلیارد تومان برنامه‌ریزی‌شده است.

اهرابی تصریح کرد: بر اساس انعقاد تفاهم‌نامه با سازمان فنی و حرفه‌ای آموزش مهارتی مددجویان به‌صورت رایگان انجام می‌شود و کارفرمایان نیز درازای به‌کارگیری هر مددجو، بیمه تأمین اجتماعی آن‌ها به مدت دو سال توسط کمیته امداد پرداخت می‌شود.

 مدیرکل کمیته امداد گیلان ساخت مسکن برای محرومان را از دیگر اقدامات اساسی این نهاد برشمرد و خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود با حمایت بیش‌ازپیش دولت و نیکوکاران بتوانیم تا دو سال آینده مشکل مسکن محرومان را به صفر برسانیم.

انتهای پیام

کمیته امداد
تعداد بازدید : ۶۵۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید