جزییات خبر

یکشنبه / ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۱:۲۲
سرویس : گیلان
کد خبر : ۱۷۰۶۶۶
گزارشگر : ۸۳
مدیرکل کمیته امداد گیلان خبر داد:

ازدواج مجدد 107 زن سرپرست خانوار در سال جاری با بهره‌مندی از خدمات مشاوره

(یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸) ۱۱:۲۲

در سال جاری تاکنون 107 نفر از زنان سرپرست تحت حمایت کمیته امداد گیلان با بهره‌مندی از مشاوره و راهنمایی این نهاد اقدام به ازدواج مجدد و بازگشت به زندگی کرده‌اند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، عباس اهرابی، مدیرکل کمیته امداد استان گیلان با اشاره به توانمندسازی خانوارهای تحت حمایت در ابعاد مختلف اجتماعی، اقتصادی، اعتقادی و فرهنگی، گفت: ارائه مشاوره یکی از برنامه‌های مهم این نهاد برای مددجویان است که نقش مؤثری در تقویت عزت‌ نفس، مناعت طبع و خودباوری آن‌ها دارد و به کاهش ناهنجاری‌ها و اختلالات روحی، روانی، عاطفی و اجتماعی آن‌ها کمک می‌کند.

وی بابیان اینکه زنان سرپرست خانوار بخش زیادی از مددجویان تحت حمایت این نهاد را تشکیل می‌دهند افزود: یکی از روش‌های مطمئن و سازنده برای توانمندسازی و بهره‌مند ساختن از زندگی شاد و توأم با سلامت جسمی، روانی و اجتماعی آن‌ها، ازدواج مجدد است که از طریق مشاوره و راهنمایی درست میسر می‌شود.

اهرابی ارائه خدمات مشاوره فردی و گروهی به زنان سرپرست خانوار را از دلایل مهم ترغیب و تشویق آن‌ها به سمت ازدواج مجدد عنوان کرد و با اشاره به بسته‌های تشویقی کمیته امداد برای ازدواج مجدد آن‌ها، ادامه داد: زنان سرپرست خانواری که بعد از متارکه یا فوت همسر تصمیم به ازدواج مجدد بگیرند از هدیه ازدواج و کمک‌هزینه خرید جهیزیه بهره‌مند می‌شوند.

مدیرکل کمیته امداد استان گیلان بابیان اینکه در سال جاری 107 نفر از زنان سرپرست تحت حمایت استان اقدام به ازدواج مجدد و بازگشت به زندگی کرده‌اند، افزود: به 676 نفر از مددجویان هم مشاوره ازدواج ارائه‌شده است.

وی یکی از وظایف مشاوران کمیته امداد را راهنمایی و هدایت مددجویانی دانست که در شرایط اختلالات روحی، روانی، عاطفی و اجتماعی قرارگرفته‌اند و با بهره‌گیری از مشاوره‌ها راه‌حلی برای مشکل خود پیدا می‌کنند و مددجویانی که دارای موارد حاد ویژه هستند هم به مراکز درمانی طرف قرارداد با این نهاد معرفی می‌شوند.

 اهرابی بابیان اینکه طی سال جاری تاکنون پنج هزار و 418 نفر از مددجویان گیلانی از مشاوره و راهنمایی بهره‌مند شده‌اند گفت: این مشاوره‌ها به‌صورت گروهی ویا فردی در قالب چهار هزار و 225 جلسه بوده است.

وی از پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی به مددجویانی که بهبودیافته‌اند و یا همسران آن‌ها خبر داد و گفت: این افراد طی مشاوره‌های شغلی با دریافت تسهیلات اشتغال‌زایی به فعالیت و کسب‌وکار مشغول می‌شوند و به خودکفایی و توانمندی می‌رسند.

 اهرابی تصریح کرد: مددجویانی که دارای شرایط حاد ویژه روحی و روانی هستند برای ارجاع به کلینیک‌های تخصصی توان پرداخت هزینه‌های درمانی را ندارند به همین دلیل طی انعقاد تفاهم‌نامه فی‌مابین کمیته امداد، آموزش‌وپرورش، سپاه، نیروی انتظامی کلینیک‌های وابسته به این سازمان‌ها با 20 الی 40 درصد تخفیف خدمات مشاوره‌ای و روان‌شناختی به مددجویان ارائه می‌دهند.

 انتهای پیام

کمیته امداد
تعداد بازدید : ۸۵۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید