جزییات خبر

دوشنبه / ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۴:۰۴
سرویس : گیلان
کد خبر : ۱۷۰۷۰۲
گزارشگر : ۸۳
مدیرکل کمیته امداد استان گیلان:

71 درصد از مددجویان گیلانی در روستاها ساکن هستند

(دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸) ۱۴:۰۴

مدیرکل کمیته امداد استان گیلان گفت: گیلان یکی از استان‌های سالمند کشور محسوب می‌شود و 71 درصد از مددجویان گیلانی در روستاها ساکن هستند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، عباس اهرابی، مدیرکل کمیته امداد استان گیلان بابیان اینکه درحال حاضر حدود 116 هزار خانوار در استان تحت حمایت این نهاد هستند گفت : گیلان یکی از استان‌های سالمند کشور محسوب می‌شود به همین دلیل تعداد افراد تحت حمایت در گیلان هم بالاتر از سایر استان‌ها است و تعداد بسیار بالایی از این قشر هم ساکن روستا هستند و از درآمد کافی برخوردار نبوده وتحت حمایت طرح شهید رجایی قرار دارند.

وی با اشاره به اینکه در برخی موارد تعدادی از خانوارها به دلیل داشتن مشکلات مقطعی، برای مدت محدودی تحت حمایت قرار می گیرند ادامه داد : این خانوارها بعد از رفع شدن مشکلاتشان مجدد از چرخه حمایتی خارج شده و افراد دیگری جایگزین آن ها می شوند.

اهرابی بابیان اینکه در پنج‌ماهه سال جاری 133 میلیارد و 417 میلیون 950 هزار تومان کمک‌معیشت به‌ حساب خانوارهای تحت حمایت استان واریز شده است، افزود: حدود 116 هزار خانواراز این مبلغ بهره‌مند شده‌اند.

مدیرکل کمیته امداد گیلان به نداشتن شغل و درآمد ثابت و کافی بسیاری از ساکنان روستاها اشاره و تصریح کرد : 71درصدمددجویان گیلانی در روستاها ساکن هستند و بسیاری از آن ها برای کار و درآمدزایی به شهرها مهاجرت می کنند که کمیته امداد برای جلوگیری از مهاجرت این افراد و یا فرزندان آن ها به شهرها با پرداخت تسهیلات اشتغال زایی به آن ها اقدام به ایجاد شغل می کند.

وی همچنین به پرداخت وام محکومین به خانوارهای زندانی جرائم غیر عمد خبر داد و خاطرنشان کرد: سرپرست بسیاری از خانواده ها به دلیل جرائم غیرعمد مانند دیه، مهریه زندانی هستند و خانواده آن ها به دلیل عدم تمکن مالی و شرایط سخت معیشتی تحت حمایت کمیته امداد قرار می گیرند که در پنج ماهه سال جاری 181میلیون تومان در قالب وام محکومین به 14 خانوار پرداخت‌ شده است.

انتهای پیام

کمیته امداد
تعداد بازدید : ۹۱۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید