جزییات خبر

چهارشنبه / ۱۰ مهر ۱۳۹۸ / ۱۲:۱۸
سرویس : گیلان
کد خبر : ۱۷۱۰۸۵
گزارشگر : ۸۳
مدیرکل کمیته امداد گیلان خبرداد:

کمک بیش از یک میلیارد تومانی گیلانیان در جشن عاطفه‌های سال گذشته

(چهارشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۸) ۱۲:۱۸

مرحله دوم جشن عاطفه‌ها با حضور جمعی از مسئولان استانی، دانش آموزان و اولیاء آن‌ها هم‌زمان با سراسر کشور در گیلان به‌صورت نمادین در دبیرستان حضرت فاطمه زهرا (س) رشت برگزار شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، عباس اهرابی، مدیرکل کمیته امداد استان گیلان بابیان اینکه در حال حاضر 10 هزار و 161 دانش‌آموز و دو هزار و 60 دانشجوی نیازمند تحت حمایت کمیته امداد گیلان هستند گفت: تعداد زیادی از این دانش آموزان نیازمند کمک و همدلی نیکوکاران بوده تا شرایط تحصیلی مناسبی برای آن‌ها فراهم شود.

وی با اشاره به اینکه برخی دانش‌آموزان تحت حمایت امروز به مقامات بالایی در کشور رسیده‌اند افزود: این افراد درگذشته مهربانی نیکوکاران را درک کرده‌اند و امروز خودشان در پست‌های مختلف، اندیشه و فرهنگ نوع‌دوستی و کمک به نیازمندان را ترویج می‌کنند.

اهرابی با تأکید بر اینکه دانش‌آموزان باید سفیر مهربانی در مدارس باشند تصریح کرد: سال گذشته بیش از یک میلیارد تومان در جشن عاطفه‌ها از سوی مردم و دانش‌آموزان جمع‌آوری شد که انتظار می‌رود این مبلغ امسال افزایش چشم‌گیری داشته باشد.

مدیرکل کمیته امداد گیلان با اشاره به افزایش اعتماد عمومی به این نهاد افزود: می‌توان بارنگ مهر رؤیای دیگران را ساخت و با همین کمک‌ها دریایی از مهربانی و بخشندگی را به نیازمندان هدیه کرد.

حجت‌الاسلام‌ حسن سمیعی، نماینده دفتر ولی‌فقیه در گیلان با اشاره به یکی از اسامی خداوند کریم گفت: در ادعیه بسیار می‌خوانیم که خداوند محسن است و ذاتاً احسان کننده تمام هستی است و چون خود محسن است محسنین را نیز دوست دارد.

وی بابیان اینکه نیازمندان جز خداوند پناهی ندارند افزود: در روایات آمده است که خشنود کردن نیازمندان در حقیقت خشنود کردن پیامبر اسلام است و این امر موجب خوشحالی خدای متعال نیز می‌شود.

حجت‌الاسلام‌ سمیعی بابیان اینکه ذره‌ای از اعمال ما نزد خدای متعال پنهان نمی‌ماند ادامه داد: هر زمان امام سجاد (ع) به فقیری کمک می‌کرد دست خود را می‌بوسید و می‌فرمود پیش از اینکه این کمک به دست فقیر برسد به دست خداوند رسیده است.

نادر جهان‌آرای، مدیرکل آموزش‌وپرورش استان گیلان جشن عاطفه‌ها را فرصتی برای کسب مهارت‌های انسان‌دوستی برای دانش‌آموزان دانست و گفت: دانش‌آموزان گیلانی همواره نشان داده اندکه در آغاز سال تحصیلی یار و یاور دانش‌آموزان نیازمند هستند.

وی بابیان اینکه ترویج فرهنگ نوع‌دوستی، مهربانی و افزایش عدالت آموزشی باید در دل دانش‌آموزان و مدارس نهادینه شود، افزود: قطعاً جشن عاطفه‌ها بهترین فرصت برای توزیع مهربانی، نوع‌دوستی و عدالت است.

جهان‌آرای با تأکید بر اینکه دامنه جشن عاطفه‌ها باید به گستره تمام مدارس گیلان برسد، خاطرنشان کرد: جشن عاطفه‌ها علاوه بر ترویج نوع‌دوستی و خیرخواهی موجب می‌شود تا در تمام زندگی خیر و برکات مانایی به فرد بخشنده برسد.

وی بابیان اینکه جشن عاطفه‌ها پیش از آغاز سال تحصیلی در مساجد، مدارس، مصلی و محلات برگزار شد، گفت: تلاش کنیم در جان وجودمان همواره مهربانی و کمک‌رسانی را به کسانی که به هر دلیل بی‌سرپرست یا بد سرپرست بوده و توانایی مالی برای معیشت، درمان و تحصیل را ندارند برسانیم.

شایسته ذکر است در پایان جشن مسئولان و دانش آموزان هدایای خود را برای کمک به دانش آموزان نیازمند در صندوق مهر جشن عاطفه‌ها انداختند.

انتهای پیام

کمیته امداد
تعداد بازدید : ۷۵۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید