جزییات خبر

شنبه / ۱۳ مهر ۱۳۹۸ / ۱۱:۳۱
سرویس : گیلان
کد خبر : ۱۷۱۱۵۴
گزارشگر : ۸۳
در همایش تجلیل از سالمندان تحت حمایت گیلان مطرح شد:

نگهداری سالمندان در منزل موجب حفظ کرامت آن‌ها و جلوگیری از افسردگی می‌شود

(شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۸) ۱۱:۳۱

به مناسبت هفته سالمند، همایش تکریم از سالمندان تحت حمایت کمیته امداد گیلان با حضور مسئولین این نهاد و جمعی از مسئولین استان و حدود 200 نفر از سالمندان تحت حمایت در مجتمع فرهنگی تربیتی شهید مطهری چابکسر برگزار شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، عباس فلاحتی، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد گیلان با گرامی داشت هفته تکریم سالمندان گفت: همه در مسیر و جریان عمر به دوره سالمندی خواهیم رسید و یکی از موضوعات مهم در این دوره ایجاد انگیزه، نشاط و ارتقاء روحیه و امید به زندگی در سالمندان تحت حمایت است که موردتوجه این نهاد است.

 وی با تأکید بر توجه به ضرورت‌ها و نیازهای سالمندان ازجمله سلامت جسم و روح افزود: بحث احترام و تکریم سالمندان هم باید به‌عنوان یک میراث گران‌بها در فرهنگ ما نهادینه شود.

 فلاحتی بابیان اینکه تعداد زیادی از سالمندان تحت حمایت از سطح آگاهی اجتماعی مطلوبی برخوردار هستند خاطرنشان کرد: بسیاری از این افراد علی‌رغم کهولت سن، توانایی و تجربه‌های بسیار ارزشمندی دارند و کمیته امداد برای انتقال این تجارب سودمند در کنار این خانواده‌ها است و به آن‌ها در اشکال مختلف مشاوره و مدد می‌دهد و به همین منظور در ادارات کمیته امداد سراسر گیلان مددکاران اجتماعی مستقرشده‌اند که هر سالمند با مراجعه به مددکار مربوطه و بیان مشکلات خود با مشاوره مددکار، نیازهایش بر اساس اولویت‌بندی تعیین و مرتفع می‌شود.

 معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد گیلان از پرداخت کمک‌هزینه نگهداری 580 نفر از سالمندان تحت حمایت در منزل خبر داد و تصریح کرد: هدف از این امر حفظ کرامت سالمندان و جلوگیری از بیماری‌هایی همچون افسردگی است و سالمندان در کنار فرزندان خود از شرایط روحی بهتری برخوردار هستند و علاوه بر پیشگیری از بیماری‌ها، زندگی خانوادگی موجب افزایش طول عمر و ارتقاء سلامت روح آن‌ها هم می‌شود.

وی تهیه سبد کالا برای سالمندان را از برنامه‌های حمایتی این نهاد برشمرد و گفت: هر سالمند دارای سوءتغذیه و زمین‌گیر ماهیانه به صور متوسط 200 هزار تومان سبد کالا شامل مواد غذایی دریافت می‌کند.

فلاحتی پرداخت کمک‌هزینه خرید پوشینه به میزان ماهیانه 200 هزار تومان را از دیگر اقدامات حمایتی این نهاد برشمرد و افزود: سالمندان زمین‌گیر از این خدمت بهره‌مند هستند که ماهیانه به‌حساب آن‌ها واریز می‌شود.

انتهای پیام

کمیته امداد
تعداد بازدید : ۶۴۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید