جزییات خبر

چهارشنبه / ۱۷ مهر ۱۳۹۸ / ۱۰:۳۳
سرویس : گیلان
کد خبر : ۱۷۱۲۶۴
گزارشگر : ۸۳
در سال جاری تاکنون محقق شد؛

بهره‌مندی بیش از چهار هزار مددجوی گیلانی از بیمه تأمین اجتماعی

(چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸) ۱۰:۳۳

از ابتدای سال جاری تاکنون چهار میلیارد و 475 میلیون و 150 هزار تومان حق بیمه برای چهار هزار و 939 نفراز مددجویان به سازمان تأمین اجتماعی استان پرداخت‌شده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، عباس اهرابی، مدیرکل کمیته امداد استان گیلان بابیان اینکه توانمندسازی مددجویان یکی از اهداف مهم این نهاد است گفت: برای رسیدن به این مهم و خروجی پایدار و افزایش ضریب نفوذ بیمه‌ها در بین مددجویان، پرداخت حق بیمه اجتماعی مددجویان با مشارکت آنان و کمیته امداد انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بیمه‌شدگان می‌توانند از تمامی مزایای بیمه‌های اجتماعی مانند بازنشستگی، فوت، ازکارافتادگی و درمان استفاده کنند افزود: خدمت بیمه تأمین اجتماعی شامل بیمه مشمولین طرح‌های اشتغال و خودکفایی، بیمه زنان سرپرست خانوار شهری در قالب صاحبان حرف و مشاغل آزاد و بیمه مددجویان از طریق صندوق بیمه روستاییان و عشایراست.

اهرابی بهره‌مند شدن مددجویان از خدمات بیمه تأمین اجتماعی را گام بلندی برای توانمندی و خوداتکایی آن‌ها دانست و گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون چهار میلیارد و 475 میلیون و 150 هزار تومان حق بیمه برای چهار هزار و 939 نفراز مددجویان به سازمان تأمین اجتماعی استان پرداخت‌شده است.

مدیرکل کمیته امداد گیلان خاطرنشان کرد: بر اساس توافق انجام‌شده با سازمان تأمین اجتماعی، با پرداخت حداقل 10 سال حق بیمه و شرایط سنی ۵۵ سال برای زنان سرپرست خانوار تحت حمایت می‌توانند از مزایایی مستمری بازنشستگی بهره‌مند شوند.

شایسته ذکر است در حال حاضر حدود 115 هزار خانوار در گیلان تحت حمایت کمیته امداد هستند که مستمری ماهیانه و خدمات تک یا چند خدمتی دریافت می‌کنند.

انتهای پیام

کمیته امداد
تعداد بازدید : ۷۱۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید