جزییات خبر

چهارشنبه / ۲۰ آذر ۱۳۹۸ / ۰۹:۴۶
سرویس : گیلان
کد خبر : ۱۷۲۳۳۸
گزارشگر : ۸۳
در سال جاری محقق شد؛

بهره‌مندی بیش از چهار هزار مددجوی گیلانی از بیمه تأمین اجتماعی

(چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸) ۰۹:۴۶

از ابتدای سال جاری تاکنون 6 میلیارد و 100 میلیون تومان حق بیمه برای چهار هزار و 993 نفراز مددجویان تحت حمایت کمیته امداد گیلان به سازمان تأمین اجتماعی استان پرداخت‌شده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، عباس اهرابی، مدیرکل کمیته امداد استان گیلان بابیان اینکه توانمندسازی مددجویان یکی از اهداف مهم این نهاد است گفت: برای رسیدن به این مهم و خروجی پایدار و افزایش ضریب نفوذ بیمه‌ها در بین مددجویان، پرداخت حق بیمه اجتماعی مددجویان با مشارکت آن‌ها و کمیته امداد انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بیمه‌شدگان می‌توانند از تمامی مزایای بیمه‌های اجتماعی مانند بازنشستگی، فوت، ازکارافتادگی و درمان استفاده کنند افزود: خدمت بیمه تأمین اجتماعی شامل بیمه مشمولین طرح‌های اشتغال و خودکفایی در قالب صاحبان حرف و مشاغل آزاد، بیمه زنان سرپرست خانوار شهری در قالب صاحبان حرف و مشاغل آزاد و بیمه مددجویان از طریق صندوق بیمه روستاییان و عشایراست.

اهرابی بهره‌مند شدن مددجویان از خدمات بیمه تأمین اجتماعی را گام بلندی برای توانمندی و خوداتکایی آن‌ها دانست و گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 6 میلیارد و 100 میلیون تومان حق بیمه برای چهار هزار و 993 نفراز مددجویان تحت حمایت کمیته امداد گیلان به سازمان تأمین اجتماعی استان پرداخت‌شده است.

مدیرکل کمیته امداد گیلان افزود: بر اساس توافق انجام‌شده با سازمان تأمین اجتماعی، با پرداخت حداقل 10 سال حق بیمه و شرایط سنی ۵۵ سال برای زنان سرپرست خانوار تحت حمایت می‌توانند از مزایایی مستمری بازنشستگی بهره‌مند شوند.

وی بابیان اینکه در حال حاضر حدود 120 هزار خانوار در گیلان تحت حمایت کمیته امداد هستند گفت: از این تعداد برای 100 هزار خانوار مستمری ماهیانه واریز می‌شود و 20 هزار هم از خدمات تک یا چند خدمتی کمیته امداد به‌جز مستمری برخوردار هستند.

 انتهای پیام

کمیته امداد
تعداد بازدید : ۷۳۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید