جزییات خبر

یکشنبه / ۲۴ آذر ۱۳۹۸ / ۰۹:۲۶
سرویس : گیلان
کد خبر : ۱۷۲۴۱۷
گزارشگر : ۸۳

همکاری 230 پزشک نیکوکار با کمیته امداد گیلان برای ارائه خدمات درمانی به نیازمندان

(یکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸) ۰۹:۲۶

در حال حاضر230 پزشک در قالب ارائه خدمات به نیازمندان با کمیته امداد استان گیلان همکاری می‌کنند که شامل 66 پزشک خانواده ، 138 پزشک متخصص، 4 پزشک فوق تخصص و 22 دندانپزشک هستند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، عباس اهرابی، مدیرکل کمیته امداد گیلان با بیان اهمیت ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به نیازمندان و اقشار آسیب پذیر جامعه گفت : ارائه خدمات درمانی و بهداشتی توسط پزشکان و استفاده از ظرفیت های جامعه پزشکی برای انجام کارهای خیر همواره مورد تأکید این نهاد بوده و پزشکان همواره برای کمک به نیازمندان پیشگام بوده‌اند.

وی ارائه خدمات درمانی و بهداشتی به اقشار ضعیف جامعه را راهی برای بهبود وضعیت جسمی وزندگی آن‌ها عنوان کرد و افزود: هزینه‌هایی مانند فرانشیز صورت‌حساب‌های بیمارستانی، مابه تفاوت قیمت‌های داروی بیماران، هزینه‌های جانبی بیماران خاص  و هزینه‌های نگهداری در منزل بیمارانی که تحت پوشش بیمه پایه نباشند از طریق خدمات بیمه  مکمل به مددجویان پرداخت می‌شود.

اهرابی با بیان اینکه در حال حاضر230 پزشک  نیکوکار در قالب ارائه خدمات به نیازمندان با کمیته امداد استان گیلان همکاری می‌کنند خاطرنشان کرد : این پزشکان شامل 66 پزشک خانواده ، 138 پزشک متخصص، 4 پزشک فوق تخصص و 22 دندانپزشک هستند.

مدیرکل کمیته امداد گیلان گسترش فعالیت خیرخواهانه در جامعه به‌ویژه جامعه پزشکی را یکی از راه های کاهش آلام نیازمندان عنوان کرد و گفت : هرکس با توجه به تخصص و جایگاه اجتماعی می تواند گام مؤثری در این رابطه بردارد و همه در کنار هم می توانیم خدمات گسترده تری را به نیازمندان در حوزه بهداشت و درمان ارائه کنیم.

اهرابی به همکاری 93 داروخانه در سراسر گیلان با کمیته امداد اشاره کرد و افزود: 56 آزمایشگاه، 22 بیمارستان دولتی، پنج درمانگاه ، دو مرکز دیالیز ، دو مرکز پرتوپزشکی ، 22 مرکز توانبخشی ، ادیومتری، کالا و تجهیزات پزشکی هم طرف قرارداد این نهاد در گیلان هستند.

وی با قدردانی از پزشکان نیکوکار به دلیل همکاری با این نهاد و ارائه خدمات درمانی به محرومان گفت: این پزشکان علاوه بر تعهّدات معمول خود به این نهاد، سهم ده‌درصدی حق ویزیت را هم از مددجویان بیمار که به لحاظ اقتصادی ضعیف هستند، دریافت نمی‌کنند.

 انتهای پیام

 

کمیته امداد
تعداد بازدید : ۶۹۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید