جزییات خبر

دوشنبه / ۲ دی ۱۳۹۸ / ۱۳:۴۳
سرویس : گیلان
کد خبر : ۱۷۲۵۴۸
گزارشگر : ۸۳
نماینده ولی‌فقیه در گیلان و امام‌جمعه رشت:

خدمت‌رسانی به نیازمندان یکی از راه‌های رسیدن به کمال معنوی است

(دوشنبه ۲ دی ۱۳۹۸) ۱۳:۴۳

نماینده ولی‌فقیه در گیلان و امام‌جمعه رشت در دیدار با مدیرکل و جمعی از مدیران، معاونان و رؤسای ستادی و شهرستانی این نهاد، خدمت رسانی به نیازمندان را یکی از راه های رسیدن به کمال معنوی دانست.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، آیت‌الله رسول فلاحتی، نماینده ولی‌فقیه در گیلان و امام‌جمعه رشت بابیان اینکه کمیته امداد از آغاز تاسیس تا کنون خدمات ارزنده ای را به قشر محروم جامعه ارائه کرده است گفت: فعالیت‌های این نهاد مقدس که به نام حضرت امام (ره) مزین شده است به قدری است که شعبات آن در برخی کشورهای خارجی هم به نیازمندان خدمت ارائه می کنند.

وی با اشاره به اینکه هیچ افرادی همانند امدادگران کمیته امداد با قشر محروم جامعه در ارتباط نیستند افزود : مسیر خدمت رسانی به مردم به ویژه نیازمندان مسیر مقدسی است که رضایت الهی را به دنبال دارد.

 آیت‌الله فلاحتی خواستار افزایش مهارت آموزی مددجویان کمیته امداد شد وخاطرنشان کرد: هر اندازه خانوارهای تحت حمایت از لحاظ مهارتی پیشرفت داشته باشند می توانند در اجرای طرح های اشتغال زایی موفقیت بیشتری را کسب کنند و به همان میزان هم از آسیب های اجتماعی فاصله می گیرند.

امام جمعه رشت به ظرفیت خوب روستاهای گیلان برای اشتغال زایی اشاره کرد و افزود : بسیاری از خانوارهای ساکن در روستاها شرایط ایجاد شغل از قبیل پرورش ماهی و مرغ و اردک و یا حتی نهال کاری را دارند اما راهنمایی و مشاوره لازم را باید دریافت کنند تا بتوانند به اجرای طرح اشتغال بپردازند که الحمدلله کمیته امداد در این مسیر اقدامات خوبی انجام داده است.

وی خدمت رسانی به نیازمندان را یکی از راه های رسیدن به کمال معنوی عنوان کرد و گفت: توجه همیشگی به خدای متعال و توسل به ائمه اطهار(ع) از دیگر راه های رسیدن به کمال انسانی و معنوی است زیرا توسل به ائمه اطهار(ع) رشته ارتباط بین مخلوق و خالق است.

آیت الله فلاحتی با قدردانی از تلاش های کمیته امداد در رفع مشکلات محرومان تصریح کرد : این نهاد نمی تواند همه نیازهای محرومان را برآورده سازد اما با گوش سپردن به درد و دل های مراجعه کنندگان که در برخی موارد فقط نیاز به شنیده شدن دارند آن ها را از بسیاری از آسیب های اجتماعی مصون می کند.

نماینده ولی فقیه در گیلان با تاکید به اهمیت تکریم نیازمندان گفت : کمیته امداد همواره به این مقوله توجه کرده و به توصیه خدای متعال در قرآن کریم و اهل بیت (ع) جامه عمل پوشانده است.

شایسته ذکر است نماز جماعت ظهر و عصر به امامت آیت الله فلاحتی و امدادگران کمیته امداد گیلان اقامه شد.

انتهای خبر

تعداد بازدید : ۶۶۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید