جزییات خبر

دوشنبه / ۲۳ دی ۱۳۹۸ / ۰۹:۵۸
سرویس : گیلان
کد خبر : ۱۷۲۸۹۴
گزارشگر : ۸۳
مدیرکل کمیته امدادگیلان خبرداد:

بهره مندی 20 هزار نفرمددجو از برنامه‌های آموزش خانواده

(دوشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸) ۰۹:۵۸

دوره های آموزشی برای زنان سرپرست خانوار، دختران و پسران بازمانده از تحصیل، کودکان، سالمندان، دانش آموزان، دانشجویان و زوج‌های جوان تحت حمایت برگزار می شود که در 9‌ماهه سال جاری 20 هزار نفر از این دوره‌های آموزشی بهره مند شده اند .

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، عباس اهرابی، مدیرکل کمیته امداد استان گیلان بابیان اهمیت ارائه آموزش های اثرگذار به خانواده های تحت حمایت گفت : افزایش و تقویت مبانی فکری و فرهنگی مددجویان مهم‌ترین پیش‌نیاز برای توانمندسازی و خودکفایی اقتصادی آن‌ها به شمار می‌رود.

وی با اشاره به اینکه دوره های آموزشی برای زنان سرپرست خانوار، دختران و پسران بازمانده از تحصیل، کودکان، سالمندان، دانش آموزان، دانشجویان و زوج‌های جوان تحت حمایت برگزار می شود افزود : در 9‌ماهه سال جاری 20 هزار نفر از این دوره‌های آموزشی بهره مند شده اند و 841 میلیون و 638 هزار تومان هزینه درپی داشته است .

اهرابی آموزش مددجویان در دوبخش آموزش خانواده و کانون های فرهنگی را از دیگر بخش های آموزشی این نهاد برشمرد و ادامه داد : در بخش آموزش خانواده 14 هزار و 713 نفر و در بخش کانون های فرهنگی سه هزار و 640 نفر از برنامه های آموزشی بهره مند شده اند.

مدیرکل کمیته امداد گیلان اجرای طرح ترنم نور را از بخش های حائز اهمیت در کمیته امداد عنوان کرد و گفت : این طرح شامل روخوانی ، روان خوانی ، تجوید ، قصص قرآنی ، تفسیر و حفظ قرآن کریم است که با شرکت دوهزار و 92 نفر از مددجویان در ماه مبارک رمضان و سه هزار و 305 نفر در مابقی ایام سال برگزار شده است .

وی با اشاره به برگزاری سرفصل های آموزشی با موضوعات مهارت های زندگی ، سبک های تربیت فرزند ، آموزش مستقیم پیشگیری از اعتیاد خاطرنشان کرد : در این راستا 11هزار و 69 نفر از مددجویان این آموزش ها را فرا گرفته اند.

اهرابی ارتقاء سطح فکری و فرهنگی خانواده‌های تحت حمایت، تقویت باورهای دینی، آگاه‌سازی و آموزش به زوج‌های جوان و تلاش در راستای موفقیت تحصیلی دانش آموزان و دانشجویان را از مهم‌ترین اهداف کمیته امداد در حوزه فرهنگی عنوان کرد.

وی اجرای طرح فلاح را از دیگر برنامه های فرهنگی این نهاد برشمرد و افزود : دوهزار و 152 جلسه به صورت سنتی و هیئتی در منازل مددجویان برگزار شده است .  

انتهای پیام

کمیته امداد
تعداد بازدید : ۵۲۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید