جزییات خبر

یکشنبه / ۲۹ دی ۱۳۹۸ / ۰۹:۲۷
سرویس : گیلان
کد خبر : ۱۷۳۰۰۵
گزارشگر : ۸۳
طی 9ماهه سال جاری محقق شد؛

پرداخت بیش از 14 میلیارد تومان زکات توسط گیلانیان/کسب رتبه دوم کشوری

(یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸) ۰۹:۲۷

مردم نیکوکار گیلان در 9ماهه سال جاری 14 میلیارد و 500 میلیون تومان زکات شامل زکات فطره، واجب و مستحب برای کمک به نیازمندان پرداخت کرده‌اند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حجت الاسلام والمسلمین حامد آزمایش، رئیس اداره زکات کمیته امداد گیلان با قدردانی از مشارکت و همراهی مردم نوع‌دوست استان در پرداخت زکات گفت: پرداخت زکات علاوه بر کمک به حل مشکلات نیازمندان واقعی موجب ترویج و احیای حس نوع‌دوستی و مردم خواهی در جامعه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه زکات پرداختی توسط مردم صرف امور نیازمندان از جمله کمک‌هزینه خرید جهیزیه، درمان، تحصیل دانش آموزان و دانشجویان، آزادی زندانیان، احداث، تعمیر و بازسازی مسکن، معیشت می شود افزود : پرداخت به موقع زکات موجب خدمت رسانی به موقع به نیازمندان و حل مشکلات آن ها می شود.

حجت الاسلام آزمایش  بابیان اینکه مردم نیکوکار گیلان در 9ماهه سال جاری 14 میلیارد و 500 میلیون تومان زکات پرداخت کرده اند خاطرنشان کرد : زکات پرداختی شامل زکات فطره، واجب و مستحب برای کمک به نیازمندان بوده است .

 رئیس اداره زکات کمیته امداد گیلان همچنین خبر د اد : در جمع آوری نقدی زکات که از سوی مردم مستقیم به دبیرخانه شورای زکات واریز شده کمیته امداد گیلان حائز کسب رتبه دوم کشوری شده است .

وی تصریح کرد : از جمع زکات پرداختی مبلغ هفت میلیارد و 665 میلیون و 917 هزار تومان در قالب زکات فطریه بوده است.

حجت الاسلام آزمایش با اشاره به اینکه زکات جمع‌آوری‌شده در هر روستا توسط شورای زکات همان روستا جمع‌آوری می‌شود گفت : زکات جمع‌آوری‌شده در هر منطقه صرف حل مشکلات نیازمندان همان محل توسط شورای زکات روستا می‌شود.

وی به فعالیت بیش از 1650 شورای زکات روستا متشکل از معتمدین محل برای جمع‌آوری و هزینه کرد زکات اشاره کرد و گفت: کمیته‌های امداد سراسر گیلان و همچنین شورای زکات روستاها آماده دریافت زکات مردم نوع‌دوست و نیکوکار استان است.

شایسته ذکر است با کمک مردم نیکوکار گیلان و با پرداخت به‌موقع زکات، در چهارماهه سال جاری 104 درصد تحقق برنامه زکات انجام‌شده است.

انتهای پیام

کمیته امداد
تعداد بازدید : ۶۶۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید