جزییات خبر

سه شنبه / ۱۵ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۴:۱۵
سرویس : گیلان
کد خبر : ۱۷۳۲۹۶
گزارشگر : ۸۳
در 9ماهه سال جاری محقق شد؛

پرداخت 1220 فقره کمک هزینه ازدواج و جهیزیه به جوانان تحت حمایت گیلانی

(سه شنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۸) ۱۴:۱۵

مدیرکل کمیته امداد استان گیلان گفت: در 9 ماهه سال جاری 1220 فقره کمک هزینه ازدواج و جهیزیه به ارزش چهار میلیارد و 875 میلیون تومان به آن ها پرداخت شده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، عباس اهرابی، مدیرکل کمیته امداد استان گیلان با بیان اهمیت کمک به ازدواج جوانان گفت : کمک به ازدواج آسان و تأمین جهیزیه نوعروسان تحت حمایت با هدف تحکیم بنیان خانواده از سال ۱۳۷۰  در کمیته امداد آغازشده و این نهاد همواره تلاش می کند تا در کنار کمک مالی آموزش های لازم قبل از ازدواج را نیز به جوانان ارائه دهد.

وی با بیان اینکه کمک به ازدواج آسان جوانان نیازمند و تامین بخشی از جهیزیه نوعروسان تحت حمایت یکی از اقدامات مهم حمایتی کمیته امداد است که با کمک و همراهی نیکوکاران انجام می شود افزود :  بر این اساس در 9 ماهه سال جاری 1220 فقره کمک هزینه ازدواج و جهیزیه به ارزش چهار میلیارد و 875 میلیون تومان به آن ها پرداخت شده است .

مدیرکل کمیته امداد گیلان با اشاره به اینکه از مجموع کمک ها ، سه میلیارد و 798 میلیون تومان برای کمک به تأمین 616 فقره جهیزیه نوعروسان نیازمند پرداخت شده است افزود : 419 نفر از پسران تحت حمایت هم مبلغ 822 میلیون و 383 هزار تومان کمک هزینه ازدواج دریافت کرده اند.

اهرابی سرانه دریافتی کمک هزینه ازدواج برای هر نفر را حداکثر سه میلیون تومان اعلام کرد و ادامه داد : هریک از نوعروسان تحت حمایت هم مبلغ میانگین 6میلیون تومان کمک هزینه خرید جهیزیه دریافت می کنند که امیدواریم با حمایت و همراهی خیران تعداد بیشتری از نوعروسان را راهی خانه بخت کنیم .

مدیرکل کمیته امداد گیلان خاطرنشان کرد : در حال حاضر831  نفر ازجوانان در نوبت دریافت کمک هزینه ازدواج و خرید جهیزیه هستند که امیدواریم با مشارکت عمومی این تعداد از جوانان هم بتوانند آغاز زندگی مشترک خود را جشن بگیرند.

وی به پرداخت 187 میلیون و 800 هزار تومان کمک هزینه ازدواج مجدد 119نفر از زنان تحت حمایت نیز اشاره کرد و گفت : درصورتیکه زنان سرپرست خانوار ازدواج مجدد نمایند از کمک هزینه ازدواج برخوردار شده و همسران آن ها نیز می توانند در صورت نداشتن شغل مناسب و درآمد کافی از تسهیلات اشتغال زایی این نهاد بهره مند شوند.

شایسته ذکر است در 9 ماهه سال جاری 66 نفر از دختران غیر تحت حمایت کمیته امداد که تمکن مالی نداشتند 65 میلیون تومان کمک هزینه خرید جهیزیه دریافت کرده اند.

انتهای پیام

کمیته امداد
تعداد بازدید : ۴۳۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید