جزییات خبر

چهارشنبه / ۱۶ بهمن ۱۳۹۸ / ۰۹:۵۶
سرویس : گیلان
کد خبر : ۱۷۳۳۲۲
گزارشگر : ۸۳
در دهه فجر 98 محقق شد;

افتتاح 183 واحد مسکن مددجویان کمیته امدادگیلان

(چهارشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۸) ۰۹:۵۶

در پنجمین روز از دهه مبارک فجر183 واحد مسکن مددجویی با اعتبار 10 میلیارد تومان و زیربناء هریک میانگین 50 مترمربع افتتاح و در اختیار مددجویان کمیته امداد گیلان قرار گرفت.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، ارسلان زارع استاندار گیلان با تبریک فرارسیدن ایام الله دهه مبارک فجر و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به ویژه شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و همرزمانش گفت : گامهایی که در جهت تحقق اهداف انقلاب اسلامی برداشته شده است بخشی از آن توسط نهاد انقلابی کمیته امداد که یادگار امام راحل است انجام شده است که جای قدردانی دارد.

وی با بیان اینکه از اهداف و آرمان های انقلاب اسلامی برقراری عدالت اجتماعی بوده است افرود : این مهم همواره در اندیشه های امام راحل موجب تبیین قانون مدنی و زمینه ساز تشکیل نهادهای خدماتی از جمله کمیته امداد شد و در گام اول انقلاب هم شاهد ارائه خدمات ارزنده ای از سوی این نهاد بوده ایم .

استاندار گیلان به افتتاح مسکن محرومان در دهه مبارک فجر اشاره کرد و ادامه داد : ساخت دوهزارواحد مسکن برای نیازمندان در سراسر استان از اقدامات ارزشمند و اثرگذار است .

زارع تاکید کرد:برای تحقق عدالت اجتماعی علاوه بر تامین مسکن ، ایجاد اشتغال و افزایش شاخصه های معیشتی خانوارها همواره مورد تاکید دولت بوده که ارائه تسهیلات اشتغال زایی از سوی کمیته امداد توانسته بخش زیادی از این مهم را به تحقق برساند.

عباس اهرابی، مدیرکل کمیته امداد گیلان با بیان اینکه ساخت دوهزار واحد مسکن مددجویی در دستور کار این نهاد قرار داشت که 60 میلیارد تومان از سوی سازمان برنامه و بودجه برای ساخت این پروژه ها به امداد کمک شد .

وی افتتاح مسکن مددجویی و همچنین طرح اشتغال زایی مددجویان از مهمترین برنامه های این نهاد در دهه مبارک فجراست افزود : 183 واحد مسکن مددجویان در سراسر استان به بهره برداری رسید که زنان سرپرست خانوار در اولویت بهره‌مندی از این واحدهای مسکونی هستند.

وی با اشاره به اینکه ازمجموع واحدهای مسکونی 148 واحد روستایی و 35 واحد شهری است خاطرنشان کرد : هریک از این واحدها با زیربنای میانگین 50 متر مربع وجمعا با هزینه 10 میلیارد تومان ساخته شده است.

اهرابی همچنین به افتتاح 36 طرح اشتغال زایی مددجویان گیلانی در دهه فجر اشاره کرد و گفت : این  طرح های اشتغال زایی در سراسر استان و با اعتبار یک میلیارد و 875 میلیون تومان به بهره برداری رسید که امسال در مجموع 220 میلیارد تومان برای اشتغال زایی مددجویان اختصاص پیدا کرده است.

مدیرکل کمیته امداد گیلان با قدردانی از خیران برای کمک به ساخت مسکن محرومان تصریح کرد: نیکوکاران عزیز همواره با مشارکت در ساخت مسکن نیازمندان در کنار این نهاد بوده اند و امیدواریم حضور خیران بیش از گذشته موجب افزایش ساخت مسکن برای مستضعفان شود.

 شایسته ذکر است آئین افتتاح 183 واحد مسکن مددجویی به طور نمادین در روستای ملاسرای شهرستان شفت برگزار شد.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۵۴۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید