جزییات خبر

یکشنبه / ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ / ۰۹:۱۹
سرویس : گیلان
کد خبر : ۱۷۳۴۶۷
گزارشگر : ۸۳
مدیرکل کمیته امداد گیلان خبر داد:

پرداخت خسارت به 54 خانوار از مددجویان گیلانی توسط بیمه حوادث

(یکشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۸) ۰۹:۱۹

طی 10 ماهه سال جاری 54 خانوار از مددجویان گیلانی 355 میلیون و 594 هزار تومان بابت خسارت ناشی از بلایای طبیعی از بیمه دریافت کرده‌اند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، عباس اهرابی، مدیرکل کمیته امداد استان گیلان با اشاره به اینکه همه مددجویان از بیمه حوادث و سوانح بهره‌مند هستند گفت: بیمه حوادث شامل آتش‌سوزی، سیل، زلزله، صاعقه، طوفان و سایر بلایای طبیعی و حوادث غیرمترقبه است.

وی به نقش بیمه در جبران خسارت خانوارهای تحت حمایت اشاره کرد و افزود: گیلان به دلیل آب‌وهوا و موقعیت جغرافیایی که دارد جزء استان‌های حادثه‌خیز به شمار می‌آید و هرساله شاهد بروز حوادث طبیعی در استان هستیم ازاین‌رو لزوم توجه به اهمیت بیمه حوادث و بلایای طبیعی دوچندان می‌شود.

اهرابی بابیان اینکه مسکن و اثاثیه منزل همه مددجویان کمیته امداد تحت پوشش بیمه حوادث قرارگرفته است ادامه داد: طی 10 ماهه سال جاری54 خانوار از مددجویان گیلانی 355 میلیون و 594 هزار تومان تومان بابت خسارت ناشی از بلایای طبیعی از بیمه دریافت کرده‌اند.

مدیرکل کمیته امداد گیلان خاطرنشان کرد: از 54 خانوار، 49 خانوار روستایی و 5 خانوار شهری بوده‌اند که از این تعداد،      8مورد دریافت خسارت بابت سیل،32 مورد برای آتش‌سوزی و14 مورد هم بابت طوفان بوده و در این میان 54 واحد مسکونی و 32 مورد لوازم منزل آسیب‌دیده است.

وی بابیان اینکه خانوارهای تحت حمایت و حتی خانوارهایی که چند خدمتی دریافت می‌کنند از بیمه خسارت ناشی از حوادث طبیعی مثل سیل، زلزله، طوفان، آتش‌سوزی و سایر بلایای طبیعی برخوردار هستند افزود: علاوه بر منازل مسکونی مددجویان، انباری‌ها، جایگاه‌های دام و طیور، ابزارآلات اشتغال‌زایی هم شامل بیمه حوادث می‌شوند که پس از کارشناسی و برآورد اولیه خسارت از سوی بیمه‌های طرف قرارداد پرداخت می‌شود.

اهرابی همچنین به بیمه حوادث گروهی دانش آموزان تحت حمایت کمیته امداد اشاره کرد و گفت: این بیمه برای اولین بار در کشور اجرایی شده است و غرامت آسیب‌دیدگی در کلیه مراکز فرهنگی تربیتی، کانون‌های فرهنگی و اردوگاه‌های وابسته به کمیته امداد را شامل می‌شود و بدون محدودیت زمان و مکان هزینه‌های ناشی از آسیب‌دیدگی پرداخت می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد گیلان با اشاره به بارش برف اخیر در گیلان و احتمال آسیب دیدن برخی منازل مددجویان این نهاد تاکید کرد : تمامی منازل این مددجویان، تحت پوشش بیمه حوادث هستند بنابراین طی روزهای آینده پس از کارشناسی و برآورد اولیه ، خسارت از سوی بیمه‌های طرف قرارداد پرداخت می‌شود و کمیته امداد هم با تمام توان در صدد رفع مشکلات این مددجویان آسیب دیده می باشد که اخبار تکمیلی متعاقبا اعلام می شود.

شایسته ذکر است در حال حاضر از 124 هزار و 559 خانوار تحت حمایت کمیته امداد در گیلان، 24 هزار و 390 خانوار معادل 6/19 درصد ساکن مناطق محروم با ضریب محرومیت 6، 7و 8 هستند.

انتهای پیام

 

کمیته امداد
تعداد بازدید : ۹۹۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید