جزییات خبر

دوشنبه / ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۳:۰۶
سرویس : گیلان
کد خبر : ۱۷۳۵۲۲
گزارشگر : ۸۳
در 10 ماهه سال جاری محقق شد؛

کمک 24 میلیارد تومانی حامیان به ایتام و فرزندان محسنین

(دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸) ۱۳:۰۶

در 10 ‌ماهه سال جاری 24 میلیارد تومان به صورت نقدی و غیرنقدی توسط نیکوکاران و حامیان به ایتام و فرزندان محسنین کمک شده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، عباس اهرابی، مدیرکل کمیته امداد گیلان بابیان اینکه یکی از خدمات ماندگار و اثرگذار این نهاد اکرام ایتام است که با کمک و مشارکت حامیان و نیکوکاران و با هدف حل بخشی از مشکلات ایتام و رسیدگی به وضعیت معیشتی خانواده‌های آن‌ها اجرایی می شود گفت : در قالب اجرای این طرح حامیان و نیکوکاران کفالت یک یا چند یتیم را به عهده گرفته و کمک های خود را به صورت نقدی و غیرنقدی به حساب آنان واریز می کنند.

وی با اشاره به اینکه نیازهای یک یتیم و یا فرزند محسنین فقط نیازهای مالی نیست افزود: نیاز فرهنگی، اجتماعی و مشاوره برای رسیدن به مرحله بلوغ و ادامه زندگی و همچنین کمک به انتخاب شغل و همسر مناسب ازجمله نیازهای آن‌ها است که باید به آن توجه شود.

اهرابی بابیان اینکه در حال حاضر 15 هزار و 181 حامی از سه هزار و 536 یتیم حمایت می کنند ادامه داد:  6 هزار و 530 حامی هم حمایت  چهار هزار و 543 فرزند محسنین تحت پوشش این نهاد را به عهده دارند  این در حالی است که 167 نفر از فرزندان محسنین هنوز فاقد حامی هستند.

مدیرکل کمیته امداد گیلان با قدردانی از کمک و همدلی نیکوکاران و حامیان به ایتام و محسنین افزود: در 10 ‌ماهه سال جاری 24 میلیارد تومان توسط نیکوکاران و حامیان به ایتام و محسنین کمک شده که این کمک ها به صورت نقدی و غیرنقدی بوده است .

اهرابی با بیان اینکه در حال حاضر 6 هزار و 248 نفر از ایتام و فرزندان محسنین  دانش آموز هستند گفت : 692 نفر از ایتام و فرزندان محسنین هم در سطح دانشگاه ها در حال تحصیل می باشند.

وی یکی از خدمات ارائه‌شده به ایتام و محسنین را ساخت مسکن برای آن‌ها عنوان کرد و افزود: حامیان و نیکوکاران برای ساخت و خرید مسکن ایتام و محسنین و همچنین تکمیل ساخت منازل نیمه تمام آن ها مشارکت کرده و تعدادی از آن ها هم برای خرید لوازم ضروری منزل برای ایتام و محسنین اقدام می کنند.

شایسته ذکر است نیکوکاران عزیز می‌توانند از طریق شماره‌گیری کد *8877# ویا با مراجعه به سایت ekram.emdad.ir و portal.mohsenin.ir یاریگر ایتام و محسنین باشند و همچنین شماره تماس 01333365852 هم آماده پاسخگویی به سؤالات خیران عزیز است.

انتهای پیام

کمیته امداد
تعداد بازدید : ۱,۱۰۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید