جزییات خبر

شنبه / ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ / ۱۲:۱۲
سرویس : گیلان
کد خبر : ۱۷۳۷۰۰
گزارشگر : ۸۳
در سال جاری محقق شد؛

بهره‌مندی 17522نفر از مددجویان گیلانی از مشاوره و راهنمایی

(شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸) ۱۲:۱۲

طی سال جاری 17 هزار و 522 نفر از مددجویان گیلانی از مشاوره و راهنمایی بهره‌مند شده‌اند که این مشاوره‌ها به‌صورت گروهی ویا فردی در قالب 11هزار و 858 جلسه بوده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، عباس اهرابی، مدیرکل کمیته امداد استان گیلان با تأکید بر اینکه مشاوره نقش مؤثری در تقویت عزت‌نفس، مناعت طبع و خودباوری مددجویان دارد گفت: همچنین مشاوره در زمان مناسب می‌تواند به کاهش ناهنجاری‌ها و اختلالات روحی، روانی، عاطفی و اجتماعی خانوارها کمک می‌کند.

وی بابیان اینکه تعداد زیادی از مددجویان تحت حمایت را زنان سرپرست خانوار تشکیل می‌دهند افزود: یکی از روش‌های مطمئن و سازنده برای توانمندسازی و بهره‌مند ساختن از زندگی شاد و توأم با سلامت جسمی، روانی و اجتماعی آن‌ها، ازدواج مجدد است که از طریق مشاوره و راهنمایی درست میسر می‌شود.

اهرابی ارائه خدمات مشاوره فردی و گروهی به زنان سرپرست خانوار را از دلایل مهم ترغیب و تشویق آن‌ها به سمت ازدواج مجدد عنوان کرد و با اشاره به بسته‌های تشویقی کمیته امداد برای ازدواج مجدد آن‌ها، ادامه داد: زنان سرپرست خانواری که بعد از متارکه یا فوت همسر تصمیم به ازدواج مجدد بگیرند از هدیه ازدواج و کمک‌هزینه خرید جهیزیه بهره‌مند می‌شوند.

مدیرکل کمیته امداد استان گیلان بابیان اینکه در سال جاری 245 نفر از زنان سرپرست تحت حمایت استان اقدام به ازدواج مجدد و بازگشت به زندگی کرده‌اند، افزود: یکی از وظایف مشاوران کمیته امداد راهنمایی و هدایت مددجویانی است که در شرایط اختلالات روحی، روانی، عاطفی و اجتماعی قرارگرفته‌اند و با بهره‌گیری از مشاوره‌ها راه‌حلی برای مشکل خود پیدا می‌کنند و مددجویانی که دارای موارد حاد ویژه هستند هم به مراکز درمانی طرف قرارداد با این نهاد معرفی می‌شوند.

 اهرابی بابیان اینکه در سال جاری 17 هزار و 522 نفر از مددجویان گیلانی از مشاوره و راهنمایی بهره‌مند شده‌اند گفت: این مشاوره‌ها به‌صورت گروهی ویا فردی در قالب 11هزار و 858 جلسه بوده است.

وی از پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی به مددجویانی که بهبودیافته‌اند و یا همسران آن‌ها خبر داد و گفت: این افراد طی مشاوره‌های شغلی با دریافت تسهیلات اشتغال‌زایی به فعالیت و کسب‌وکار مشغول می‌شوند و به خودکفایی و توانمندی می‌رسند.

 مدیرکل کمیته امداد گیلان تصریح کرد: مددجویانی که دارای شرایط حاد ویژه روحی و روانی هستند برای ارجاع به کلینیک‌های تخصصی توان پرداخت هزینه‌های درمانی را ندارند به همین دلیل طی انعقاد تفاهم‌نامه فی‌مابین کمیته امداد، آموزش‌وپرورش، سپاه، نیروی انتظامی کلینیک‌های وابسته به این سازمان‌ها با 20 الی 40 درصد تخفیف خدمات مشاوره‌ای و روان‌شناختی به مددجویان ارائه می‌دهند.

انتهای پیام

کمیته امداد
تعداد بازدید : ۱,۱۶۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید