جزییات خبر

یکشنبه / ۶ مهر ۱۳۹۹ / ۱۰:۱۴
سرویس : گیلان
کد خبر : ۱۷۷۵۸۸
گزارشگر : ۸۳
در شش ماهه نخست امسال انجام شد؛

پرداخت سه میلیارد و پانصد میلیون تومان حق بیمه مددجویان گیلانی

(یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹) ۱۰:۱۴

مدیرکل کمیته امداد امام(ره) استان گیلان از پرداخت سه میلیارد و پانصد میلیون تومان حق بیمه اجتماعی مددجویان تحت حمایت مشمول این طرح به سازمان تأمین اجتماعی در شش ماهه نخست سال ۹۹ خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، عباس اهرابی گفت: به‌منظور توانمندسازی و رسیدن به درآمد پایدار مددجویان، حق بیمه اجتماعی بیش از 3600 نفر از مددجویان تحت حمایت به سازمان تأمین اجتماعی در ۶ ماهه نخست سال جاری پرداخت شده است.

 

وی با اشاره به اقدامات این نهاد برای افزایش ضریب نفوذ بیمه‌ای در بین مددجویان افزود: بیمه شدگان می‌توانند از تمامی مزایای بیمه‌های اجتماعی نظیر بازنشستگی، فوت و ازکارافتادگی استفاده کنند.

 

اهرابی اضافه کرد: بیمه اجتماعی شامل سه نوع بیمه اعم از طرح‌های اشتغال و خودکفایی در قالب صاحبان حرفه و مشاغل آزاد، بیمه  اجتماعی زنان سرپرست خانوار شهری و بیمه اجتماعی مددجویان از طریق صندوق بیمه روستاییان و عشایر است.


مدیرکل کمیته امداد امام(ره) استان گیلان با بیان اینکه حق بیمه تأمین اجتماعی مددجویان، با هدف بهره‌مندی آن‌ها از مستمری بازنشستگی پرداخت می‌شود، عنوان کرد: با پرداخت حق بیمه اجتماعی، مددجویان می توانند از مزایای بازنشستگی، فوت و ازکارافتادگی برخوردار شوند.

 

اهرابی، افزود: شرایط دریافت مستمری بازنشستگی برای زنان 55 سال سن و مردان 60 سال سن با سابقه پرداخت حق بیمه حداقل 10 سال است که در سال گذشته 48 نفر از بیمه شدگان از مزایای دریافت مستمری، بازنشستگی و مستمری برای بازماندگان و ازکارافتادگی بهره مند شده اند.

 

مدیرکل کمیته امداد امام(ره) استان گیلان در پایان گفت: تاکنون حدود 4500 نفر از مددجویان روستایی مشمول طرح بیمه روستائیان و عشایر بوده که حق بیمه آنان به صورت سالانه توسط کمیته امداد مرکز به صندوق بیمه روستائیان و عشایر واریز می شود و برای سال جاری نیز تاکنون یک میلیارد و 500 میلیون تومان در این خصوص واریز شده است.

 

انتهای پیام/.

تعداد بازدید : ۴۰۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید