جزییات خبر

پنج شنبه / ۱ آبان ۱۳۹۹ / ۱۱:۱۸
سرویس : گیلان
کد خبر : ۱۷۸۱۳۱
گزارشگر : ۸۳

موفقیت دانش آموزان گیلانی تحت پوشش کمیته امداد در کنکور سراسری 99

(پنج شنبه ۱ آبان ۱۳۹۹) ۱۱:۱۸

مدیرکل کمیته امداد امام(ره) استان گیلان: 110 دانش آموز تحت پوشش کمیته امداد گیلان مجاز به انتخاب رشته شده اند.

مدیرکل کمیته امداد امام(ره) استان گیلان: 110 دانش آموز تحت پوشش کمیته امداد گیلان مجاز به انتخاب رشته شده اند.

 

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، عباس اهرابی، با بیان این خبر، گفت: 5 نفر از دانش آموزان تحت حمایت کمیته امداد استان گیلان، ضمن قبولی در کنکور سراسری سال جاری رتبه‌های زیر دو هزار کسب کردند.

 

وی، افزود: این دانش آموزان ساکن شهرستان­های تالش، رضوانشهر، رودبار، لاهیجان و بخش گوراب زرمیخ هستند و از گروه آزمایشی تجربی، انسانی و زبان در کنکور سراسری شرکت کرده بودند.

 

مدیرکل کمیته امداد امام(ره) استان گیلان، با بیان اینکه سعی می‌کنیم شرایط را برای دانش آموزان مستعد و علاقمند، برای قبولی در رشته‌های ممتاز دانشگاه‌های دولتی، فراهم کنیم، گفت: امسال رتبه 19 کنکور سراسری در گروه زبان از مددجویان تحت پوشش کمیته امداد استان گیلان بوده است.

 

اهرابی، ادامه داد: برای موفقیت دانش‌آموزان در کنکور برنامه‌های زیادی در نظر گرفته شده و در نظر داریم به جای تمرکز بر پرداخت شهریه دانشگاه دانشجویان، شرایط را برای دانش‌آموزان مستعد و علاقمند با هدف قبولی در رشته‌های ممتاز دانشگاه‌های دولتی، فراهم کنیم.

 

وی، معرفی 300 دانش آموز به مؤسسات معتبر و نامدار علمی - آموزشی را یکی از برنامه‌های این نهاد برای موفقیت دانش‌آموزان تحت حمایت در کنکور سراسری برشمرد و اضافه کرد: علاوه بر کلاس ها و آزمون های آزمایشی که به دلیل همه گیری ویروس کرونا به صورت آنلاین برگزار گردید، با راه اندازی مرکز مشاوره تحصیلی در استان، به این دانش آموزان مشاوره های لازم برای حفظ انگیزه و آمادگی تحصیلی و همچنین روش های غلبه بر اضطراب و استرس، ارائه می شود.

 

مدیرکل کمیته امداد امام(ره) استان گیلان، افزود: این مرکز مشاوره پس از اعلام نتایج آزمون نیز با ارائه خدمات مربوط به انتخاب رشته، همراه و همیار این دانش آموزان خواهد بود.

 

اهرابی، پذیرفته شدن در آزمون ورودی دانشگاه ها را مستلزم برنامه‌ریزی و هدایت مناسب تحصیلی دانست و گفت: در میان خانواده های نیازمند به علت مشکلات مالی، امکانات کمتری برای فرزندان آنها در زمینه تحصیل فراهم می شود که می تواند شانس آنها برای پذیرش در رشته ها و دانشگاه های ممتاز را کاهش دهد؛ از این رو کمیته امداد امام(ره) گیلان، خدمات ویژه ای برای فرزندان کنکوری این خانواده ها در نظر گرفته است.

 

وی، تصریح کرد: خدمات ارائه شده علاوه بر کمک به موفقیت فرزندان دانشجو و فارغ التحصیل خانوارهای تحت حمایت، به فراهم شدن بستر مناسب برای رشد استعدادهای آنها نیز منجر شده که حضور 203 نخبه مذهبی، تحصیلی، علمی، ورزشی، هنری و فرهنگی یکی از نشانه های بارز آن است.

 

مدیرکل کمیته امداد امام(ره) استان گیلان، خاطرنشان کرد: همچنین درباره دانش‌آموزان و جوانان تحت حمایتی که به هر دلیل امکان یا تمایل به ادامه تحصیل در دانشگاه‌ها ندارند، تفاهم‌نامه‌ای بین کمیته امداد و سازمان فنی و حرفه‌ای برای ارائه آموزش‌های فنی به این مددجویان وجود دارد.

 

انتهای پیام/.

تعداد بازدید : ۵۵۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید