جزییات خبر

چهارشنبه / ۷ آبان ۱۳۹۹ / ۱۰:۰۵
سرویس : گیلان
کد خبر : ۱۷۸۲۱۸
گزارشگر : ۸۳
طی شش ماه نخست سال جاری صورت گرفت؛

پرداخت بیش از 24 میلیارد تومان زکات توسط مردم گیلان

(چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹) ۱۰:۰۵

مدیر کل کمیته امداد امام(ره) استان گیلان، گفت: مردم نیکوکار گیلان، طی شش ماه نخست سال جاری، بیش از 24 میلیارد تومان زکات پرداخت کردند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، عباس اهرابی با بیان اینکه در استان گیلان پرداخت زکات مستحب می باشد، افزود: زکات جمع آوری شده در شش ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل، 100 درصد رشد داشته است.

 

وی، با تأکید بر مصرف زکات برای رفع فقر و مشکل نیازمندان ادامه داد: بخشی از مبالغ زکات جمع آوری شده، در بخش های مسکن، جهیزیه، معیشت و هزینه های درمان و تحصیل مددجویان تحت پوشش هزینه می شو و مابقی توسط شورای زکات در همان محل جمع آوری شده، بین نیازمندان توزیع می گردد.

 

مدیر کل کمیته امداد امام(ره) استان گیلان، تصریح کرد: آموزش 1500 عامل زکات، نشست و دیدار با مدیران کارخانه های برنج، بهره‌گیری از 250 مبلغ افتخاری از مجموعه اقداماتی است که در استان باعث افزایش پرداخت زکات شده است.

 

اهرابی، در پایان با اشاره به مشخص بودن و مجوز افراد و متولیان جمع‌آوری زکات، گفت: افراد، گروه‌ها و مؤسسات باید با مراجعه به دبیرخانه زکات، مجوز دریافت کنند تا جمع‌آوری و توزیع زکات به صورت متمرکز انجام شود.

 

انتهای پیام/.

تعداد بازدید : ۴۷۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید