جزییات خبر

یکشنبه / ۱۱ آبان ۱۳۹۹ / ۱۱:۲۱
سرویس : گیلان
کد خبر : ۱۷۸۲۸۱
گزارشگر : ۸۳
در شش ‌ماهه نخست سال جاری محقق شد؛

پرداخت بالغ بر 758 میلیارد و 500 میلیون ریال تسهیلات به نیازمندان استان گیلان

(یکشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۹) ۱۱:۲۱

مدیرکل کمیته امداد امام(ره) استان گیلان: در شش ‌ماهه نخست سال جاری 7658 فقره وام به ارزش ریالی بالغ بر 758 میلیارد و 500 میلیون ریال برای توانمندسازی جامعه هدف در قالب طرح های اشتغال و خودکفایی، کارگشایی و تسهیلات مسکن به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) پرداخت شده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، عباس اهرابی، مدیرکل کمیته امداد امام(ره) استان گیلان با بیان اینکه صندوق امداد ولایت با مجوز رسمی بانک مرکزی و با هدف پرداخت وام قرض‌الحسنه به مددجویان و نیازمندان کمیته امداد و دیگر اقشار آسیب‌پذیر راه‌اندازی شده است، گفت: جذب سپرده‌های قرض‌الحسنه از خیران برای ارائه تسهیلات به خانواده‌های کم برخوردار از طریق این صندوق انجام می‌شود.

 

وی، با اشاره به اینکه در این مدت 10676 نفر از مردم و به‌ویژه نیکوکاران در صندوق امداد ولایت گیلان سپرده‌گذاری کرده‌اند، افزود: سپرده‌گذاری در صندوق امداد ولایت به دو صورت ویژه و عادی انجام می‌شود.

 

مدیرکل کمیته امداد امام(ره) استان گیلان، با تشریح برخی فعالیت‌ها و خدمات صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت، گفت: در شش ماهه نخست سال جاری 6250 نفر از تسهیلات اشتغال و توانمندسازی، تسهیلات خرید، ساخت و یا ودیعه مسکن و وام کارگشایی صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت استان گیلان بهره‌مند شده‌اند که برای این میزان تسهیلات، بالغ بر 360 میلیارد ریال اختصاص پیدا کرده است.

 

اهرابی، با بیان اینکه فعالیت‌های این صندوق بر اساس مقررات بانک مرکزی و به صورت بانکداری اسلامی و کاملاً قرض الحسنه صورت می‌گیرد،، خاطرنشان کرد: حدود 360 میلیارد ریال این تسهیلات از صندوق امداد ولایت و مابقی از منابع صندوق نزد بانک‌ها پرداخت‌شده است.

 

وی در زمینه وام های پرداختی با تشریح وام های قرض الحسنه پرداخت شده به متقاضیان، گفت: طی این مدت وام کارگشایی جهت مصارفی هم چون ازدواج، تأمین مسکن، تعمیر مسکن، ودیعه مسکن، درمانی، تحصیلی، بدهی، محکومیت غیر عمد (معسیرین) و  سایر محل های مصرفی به تعداد 7500 فقره به مبلغ 654 میلیارد و 200 میلیون ریال پرداخت شد.

 

اهرابی، کمک به ایجاد شغل با پرداخت وام های بدون بهره را از دیگر اقدامات صندوق امداد ولایت برشمرد و افزود: در بخش وام اشتغال در طرح های هم چون، آرایشگری، آشپزخانه، باغبانی، خدمات توزیعی، خودروی سبک و سنگین، خیاطی، دامداری سنتی و صنعتی، زراعت، شیلات، قالی بافی، گلخانه، گلیم بافی، ماکیان، نانوانی طی شش ماه نخست سال تعداد 158 طرح به مبلغ 104 میلیارد و 300 میلیون ریال تسهیلات پرداخت شد.

 

مدیرکل کمیته امداد امام(ره) استان گیلان از دیگر اهداف تأسیس صندوق امداد ولایت را اشاعه سنت قرض‌الحسنه در جامعه، جذب منابع بیشتر از خیران برای پرداخت وام قرض‌الحسنه و تغییر رویکرد کمک‌های کمیته امداد امام(ره) از بلاعوض به معوض اشاره کرد و ادامه داد: قرض‌الحسنه واقعی در صندوق امداد ولایت است که به نفع محرومان انجام می‌شود.

 

اهرابی با بیان اینکه همه اقشار به‌ویژه خیران می‌توانند در صندوق امداد ولایت سپرده‌گذاری کنند، گفت: سپرده‌گذاری عادی از 30 هزار تومان با نیت کمک به محرومان و بدون تعیین تعرفه سپرده از سوی سپرده‌گذار انجام می‌شود و در سپرده‌گذاری ویژه که از یک میلیون تومان است، تعرفه سپرده از سوی سپرده‌گذار تعیین می‌شود.

 

مدیرکل کمیته امداد امام (ره) استان گیلان در پایان با تأکید بر اینکه کمیته امداد امام(ره) همواره تلاش می‌کند تا خدمات بی‌منت و با شرایط آسان به محرومان ارائه دهد از همه مردم و نیکوکاران خواست تا در این مسیر همچنان یاریگر کمیته امداد امام(ره) باشند و با سپرده‌گذاری در صندوق امداد ولایت این نهاد، شرایط مناسبی را برای حل مشکلات نیازمندان فراهم آورند.

 

انتهای پیام/.

تعداد بازدید : ۱,۲۹۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید