جزییات خبر

سه شنبه / ۲۷ آبان ۱۳۹۹ / ۱۱:۵۸
سرویس : گیلان
کد خبر : ۱۷۸۵۹۵
گزارشگر : ۸۳

کمیته امداد گیلان، رتبه سوم ایجاد فرصت شغلی مددجویان را در کشور کسب کرد

(سه شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۹) ۱۱:۵۸

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان گیلان، گفت: در ارزیابی شش ماهه اول سالجاری، این استان در شاخص ارزیابی ایجاد فرصت شغلی برای مددجویان این نهاد، رتبه سوم را بین استان های کشور به خود اختصاص داده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، عباس اهرابی با بیان این خبر، افزود: از ابتدای سال تاکنون تعداد 3619 فرصت شغلی با پرداخت اعتباری بالغ بر هزار و 68 میلیارد ریال ایجاد شد که از این تعداد 724 فرصت شغلی از طریق کاریابی انجام گرفته است.

وی ادامه داد: طبق دستورالعمل ابلاغی تا پایان سال‌جاری، 7360 فرصت شغلی جدید برای مددجویان تحت حمایت این نهاد با اعتباری بالغ بر دو هزار و هشتاد میلیارد ریال از محل صندوق امداد ولایت، تبصره ۱۶ بانکی و اشتغال روستایی فراهم می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان گیلان، اضافه کرد: طرح های کشاورزی، دامداری، خدماتی، صنایع دستی از جمله طرح های اشتغال‌زا در سال جاری در استان گیلان می باشد.

اهرابی، با بیان اینکه بسیاری از مددجویان کمیته امداد گیلان، استعداد و توانایی کار دارند، اما شرایط و سرمایه کافی برای ایجاد شغل ندارند، تصریح کرد: توانمندسازی مددجویان و زمینه سازی برای ورود این افراد به عرصه کار و تولید و نیز ایجاد اشتغال پایدار همواره جزء برنامه‌ها و اولویت‌های کاری این نهاد است و بر این اساس کمیته امداد با پرداخت تسهیلات ارزان قیمت، آن‌ها را در مسیر خودکفایی قرار می‌دهد.

 

انتهای پیام/.

تعداد بازدید : ۱,۷۱۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید