جزییات خبر

شنبه / ۲۹ آذر ۱۳۹۹ / ۱۰:۵۰
سرویس : گیلان
کد خبر : ۱۷۹۲۳۷
گزارشگر : ۸۳
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان گیلان خبر داد:

بهره‌مندی 132 فرزند مددجوی استان گیلان از تسهیلات نظام وظیفه

(شنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۹) ۱۰:۵۰

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان گیلان، گفت: از ابتدای سال جاری 132 نفر از فرزندان مددجویان تحت حمایت در استان گیلان، از خدمات متعدد نظام وظیفه بهره‌مند شده‌اند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، عباس فلاحتی، با بیان اینکه از ابتدای سال جاری 132 نفر از فرزندان مددجویان تحت حمایت در استان گیلان از خدمات متعدد نظام وظیفه بهره‌مند شده‌اند، افزود: معافیت از سربازی، کاهش نعرفه خدمت و انتقال به خدمت از جمله این خدمات می باشد که با تأیید مددکار خانواده، فرد می تواند از این تسهیلات بهره‌مند شود.

 

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان گیلان، اضافه کرد: خانواده‌های فوت سرپرست با گذشت حداقل شش ماه از تاریخ حمایت و برقراری مستمری و خانواده های مطلقه پس از سه سال از تاریخ طلاق و 2 سال از تاریخ حمایت، با تأیید مددکار می توانند از خدمات معافیت بهره مند شوند.

 

وی، ادامه داد: سایر خانواده های تک یا چند خدمتی می توانند از خدمات کاهش تعرفه و یا مساعدت انتقال محل خدمت به محل سکونت برخوردار شوند.

 

فلاحتی، عنوان کرد: از ابتدای امسال 41 نفر از فرزندان مددجویان استان گیلان با بررسی کارشناسانه شرایط، از معافیت‌ سربازی بهره‌مند شده‌اند. همچنین 56 نفر از سربازان وظیفه تحت حمایت استان از کاهش تعرفه خدمت و 35 نفر از سربازان وظیفه تحت حمایت استان نیز از امتیاز انتقال محل خدمت بهره‌مند شده‌اند.

 

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان گیلان، خاطرنشان کرد: افزایش حقوق سربازان وظیفه و اهتمام در مساعد کردن زمینه معافیت و کسری خدمت وظیفه برای سربازان و مشمولان واجدالشرایط از اهم اهداف و اقدامات کمیته امداد در حوزه خدمات خدمت مقدس سربازی است.

 

وی، با بیان اینکه معافیت فرزندان مددجو، نقش بسیار مهمی در توانمندسازی خانواده‌های تحت حمایت ایفا می‌کند، افزود: فرزندان این خانواده‌ها با معافیت از خدمت سربازی، می‌توانند در کنار خانواده حضور داشته و از لحاظ معیشتی تکیه‌گاهی برای خانواده خود باشند.


فلاحتی، با اشاره به اینکه در کنار این معافیت، اشتغال این مددجویان نیز مورد توجه قرار می‌گیرد، تصریح کرد: کمیته امداد علاوه بر پیگیری معافیت، کاهش تعرفه خدمت و همچنین نزدیکی محل خدمت مشمولان به محل زندگی، همواره در تلاش است از خانواده‌های مشمولان نیازمند حمایت کند.

 

انتهای پیام/.

تعداد بازدید : ۵۵۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید