جزییات خبر

یکشنبه / ۷ دی ۱۳۹۹ / ۱۰:۰۶
سرویس : گیلان
کد خبر : ۱۷۹۳۵۹
گزارشگر : ۸۳
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گیلان:

تهیه و توزیع تبلت برای دانش آموزان نیازمند تحت پوشش کمیته امداد استان در دست اجراست

(یکشنبه ۷ دی ۱۳۹۹) ۱۰:۰۶

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گیلان، گفت: بیش از 14 هزار دانش آموز و 2 هزار دانشجو تحت پوشش کمیته امداد استان می باشند که در حال تلاش برای تأمین منابع و اعتبارات به منظور تهیه تبلت و یا گوشی هوشمند برای این عزیزان هستیم.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، عباس اهرابی، با ارائه گزارشی از اقدامات این نهاد در خصوص تهیه لوازم کمک آموزشی الکترونیکی برای دانش آموزان تحت حمایت، گفت: یکی از برنامه های مهم کمیته امداد استان گیلان با توجه به عدم امکان حضور دانش آموزان در مدارس به علت محدودیت های ناشی از شیوع ویروس منحوس کرونا فراهم کردن زمینه بهره مندی تمامی دانش آموزان تحت حمایت از آموزش غیر حضوری است.

 

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گیلان، با اشاره به اینکه هم اکنون بیش از 14 هزار دانش آموز و 2 هزار دانشجو از خدمات کمیته امداد در سطح استان بهره مند هستند، اضافه کرد: در سال تحصیلی جدید، بیش از 7 هزار خانواده برای تهیه تبلت به این نهاد اعلام نیاز کردند که با توجه به افزایش قیمت ها تا کنون توانسته ایم تعداد بسیار محدودی دستگاه تبلت و گوشی هوشمند تهیه و بر اساس اولویت به دانش آموزان تحت حمایت تحویل نماییم.

 

وی، با بیان اینکه با توجه به وسعت نیاز خانواده های تحت حمایت و محدودیت های اعتباری این نهاد، حضور و مشارکت بیشتر خیّران، اثربخشی بالایی در سرعت بخشی به تأمین لوازم کمک آموزشی الکترونیکی مورد نیاز دانش آموزان تحت حمایت دارد، تصریح کرد: این نهاد آمادگی دارد به ازای مشارکت یک میلیون و پانصد هزار تومانی خیّرین، یک دستگاه تبلت تهیه و در اختیار دانش آموز یا دانشجو نیازمند قرار دهد.

 

اهرابی، واریز کمک هزینه تحصیلی برای دانش آموزان و دانشجویان تحت حمایت را از دیگر اقدامات این نهاد عنوان کرد و ادامه داد: از ابتدای سال تحصیلی کمک هزینه تحصیلی برای بیش از 10 هزار دانش آموز واریز شده و برای سایر دانش آموزان نیز پس از تأمین اعتبار واریز خواهد شد.

 

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گیلان، در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم با حمایت‌های خیرین نیک‌اندیش و مردم نوع‌دوست شاهد رفع بیشتر مشکلات این دانش آموزان باشیم.

 

انتهای پیام/.

تعداد بازدید : ۵۷۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید